https://moyagazeta.com/

В області зафіксовано 33 факти порушень правил обігу та 6 фактів порушень правил застосування піротехнічної продукції

Працівниками міліції вже складено 25 протоколів про адміністративні правопорушення, по решті випадків також вирішується питання про притягнення до адмінвідповідальності.

Правоохоронці нагадують, що згідно ст. 195-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка визначає відповідальність за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів, подібні протиправні дії тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі від 35 до 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 595 до 1020 гривень. В разі повторного вчинення особою аналогічного порушення сума штрафу може сягнути 1700 гривень.

На території Хмельницької області ліцензії МВС України мають всього 37 суб’єктів господарювання, діяльність яких пов’язана з обігом побутових піротехнічних виробів. Категорично забороняється продаж побутових піротехнічних виробів на ринках та інших невстановлених місцях.

Покупцям такої продукції заради власної безпеки варто пам’ятати, що на упаковці піротехнічних засобів обов’язково повинна бути інструкція із застосування. Якщо ж текст інструкції не вміщується на пакуванні, то аркуш із текстом інструкції має додаватись окремо.

Забороняється продаж побутових піротехнічних виробів, які не мають або втратили ідентифікаційні ознаки, з простроченим терміном придатності, а також неякісних та без інструкції із застосування.

Якщо ж громадяни стали свідками несанкціонованого продажу піротехнічної продукції, правоохоронці просять повідомляти про це за телефоном «102».

КАТЕРИНА ШУПРИГАН