https://moyagazeta.com/

Взяти під контроль владу намагалися у Дунаївцях

Як стверджують місцеві жителі, щоразу у повітря викидають шкідливі для зхдоров’я людей речовини. Як наслідок, упевнені дунаївчани, – погане самопочуття.

Незважаючи на те, що дозвільна документація, видана товариству, на проведення ним шкідливого виробництва визнана недійсною Хмельницьким окружним судом, а Хмельницьким державним управління навколишнього середовища анульовано дозвіл на шкідливі викиди, підприємство, як запевняють дунаївчани, продовжувало свою діяльність за відсутності дозвільної документації. Окрім того, як стверджують місцеві посадовці, підприємство нічого не сплачувало до місцевого бюджету, оскільки фірму зареєстровано у іншому місці, як кажуть – у Києві.

Ані звернення до керівництва області , ані до депутатів, навіть до спікера ВРУ Володимира Литвина та куратора Хмельницької області в адміністрації Президента держави В. Ващенка не дали жодних результатів попри рожеві обіцянки . З трибуни ВРУ піднімав питання перед депутатами і Олег Зарубінський.

Наразі додав головного болю жителям і Вищий адміністративний суд України. 24 травня 2011 року він задовольнив клопотання ТОВ «Центр інноваційно-будівельних технологій» про зупинення виконання Постанови Хмельницького окружного суду від 15 вересня 2010 року та ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 09 березня 2011 року. Відтак, ухвалою зупинено дію попередніх судових інстанцій.

Ця справа була однією з сотні, якою займався Комітет моніторингу діяльності органів виконавчої влади. Голова цієї громадської організації розповідає: «Справа об’єктивна, і здавалася простою простою, бо є абсолютно незаконне виробництво, яке працює без дозволів. А най би і мали дозволи, але якщо мешканці міста проти, то мали б бути організовані громадські слухання, і влада мала б реагувати на ці справи». Оцінюючи дії влади, голова Комітету моніторингу діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Олесь Вітряний, який відвідав суботню акцію протесту, зазначає: «Ми процесом задоволені. Проте, де результат?»
Депутат Дунаєвецьої міської ради Олександр Ясінський коментує ситуацію: «На даний момент ми бачимо, що підприємство працювало і працює попри усі вимоги населення. Кожне виробництво, яке починає працювати, повинно мати підставу для своєї діяльності – повинні бути громадські слухання, згода людей. Проте, на сьогодні мешканців не влаштовує робота цього підприємства».
Розповідає Філіпова Галина Іванівна: «Астма, живіт води набирає… Щодня приїздить швидка. Раніше я не хворіла. Останні два роки почала набирати вода печінка. Діагноз – цироз печінки». А п’ять років тому жінка втратила онуку, яка раптово померла у 7-му віці. Пояснити, чому дівчинки не стало, лікарі так і не змогли.

Натомість районна державна адміністрація отримала листа, яким керівництво підприємства повідомляє , що виробництво не є особливо небезпечним та шкідливим виробництвом, про що у них є лист «доктора Академії медичних наук Сердюка». Окрім того, адміністрацію запевняють у тому, що з 08 березня 2011 року виготовлення пінополістиролу припинено, а ГО «ЕКонтроль громади», яка щоразу вшановує акції протесту, як і цього разу, надає неправдиву інформацію до правоохоронних та контролюючих органів, «що завдає моральної шкоди його працівникам ті його репутації». Водночас, керівництво підприємства для нормальної роботи просить сприяння у закінченні оформлення відповідних документів «в рамках чинного законодавства».

Голова райдержадміністрації до людей не вийшов. Як сказав його Перший заступник, очільник району захворів. Керівництва заводу люди не побачили і цього разу.
Зібрання прийняло резолюцію. У ній йдеться: «Крім проблем із дозволами, підпільна лавочка засмерділа хімікатами все місто. На всі звернення громади зустрітися із власниками ми натикаємося на ігнорування… За останні роки мі пройшли через судові коридори. І вигравали кожен раз. Сьогодні стоїть питання виконати рішення суду. Але влада, як і раніше, імітує захисника народу. Своєю пасивністю чиновники фактично прикривають незаконну діяльність фірмачів, у такий бездіяльний спосіб здійснюють корупцію перед носом цілого міста».

Звертаючись у резолюції до Президента України, Прем’єр міністра України, Генерального Прокурора України, дунаївчани вимагають змусити чиновників виконувати роботу або «женіть їх поганою мітлою!».