https://moyagazeta.com/

з 1 липня городяни сплачуватимуть податок за просторе житло

Відповідне рішення більшістю голосів прийняли сьогодні міські депутати. Розробником документа стала ДПІ в місті Хмельницькому. Запровадження цього виду обов’язкового платежу зумовлене набранням чинності ст.. 265 ПКУ. Як зазначають посадовці, це дасть приблизно 2 мільйони гривень надходжень до бюджету.

Відповідно до Положення про порядок обчислення та сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, фактично платники цього податку – це фізичні та юридичні особи, які є власниками квартир площею понад 120 кв. м та житлових будинків – понад 250 кв.м.

Для решти власників такої нерухомості, ставку податку визначено за 1 кв.м на рівні 1 % розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня звітного (податкового) року для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв.м та будинків житловою площею до 500 кв.м. Ті ж з власників нерухомості, які мають більші квартири і житлові будинки, сплачуватимуть 2,7 % мінімальної заробітної плати за 1 кв.м.

Обчислення суми податку проводитимуть органи державної податкової служби, які й вручатимуть або розсилатимуть до 01 липня звітного року відповідні повідомлення фізичним особам. Після отримання такого повідомлення власники просторого житла муситимуть сплатити вказану у повідомленні суму. Для юридичних осіб передбачено дещо інший порядок розрахунку та сплати податку.

За недотримання встановлених правил порушники нестимуть відповідальність згідно з нормами Податкового кодексу.

Рішення набере чинності з 01 липня 2012 року.

 

Ольга Лисиця