https://moyagazeta.com/

Звільніть Юлю, або “Ні – політичним репресіям!”, частина друга (відеозвіт)

На порядку денному єдине питання – звернення до Парламенту та місцевих рад всіх рівнів в зв’язку з засудженням лідера опозиційної політсили “Батьківщина” Юлії Тимошенко.

Текст звернення зачитав голова депутатської фракції “Батьківщина” у Хмельницькій міській раді Костянтин Чернилевський. У ньому йшлося: “Ми, депутати Хмельницької міської ради, звертаємось до Президента України скористатися своїми повноваженнями і захистити Юлію Тимошенко від того, що було визнано міжнародним співтовариством як політичні репресії та припинити політичні репресії проти всіх українських патріотів.

Ми висловлюємо надію, що Верховна рада України якнайшвидше ухвалить зміни в частині декриміналізації статей Кримінального кодексу, що гарантуватиме непідсудність Юлії Тимошенко при розгляді апеляції.

Ми звертаємося до парламентів усіх, без винятку, країн Євросоюзу та асамблеї Організації безпеки та співробітництва у Європі з проханням й надалі пильно відслідковувати та контролювати дотримання українською владою конвенції з прав людини, зокрема при розгляді апеляції захисту Юлії Тимошенко.

Ми звертаємося до місцевих рад усіх рівнів та громадськості України не бути байдужими, коли йдеться про захист прав людини та збереження засад демократичного розвитку держави.
Свободу Юлії Тимошенко!”

Запевнивши “природніх союзників” у підтримці, депутат міськради Олександр Симчишин (ВО “Свобода”), наголосив , що уникнути політичних питань на місцевому рівні не вдасться. І боротьба повинна вестися не між опозиційними чинній владі силами, а потрібно консолідуватися у протистоянні щодо головного політичного опонента.

“Коли я дізнався про скликання позачергової сесії Хмельницької міської ради, я пережив дві емоції – радість та здивування. Радість від того, що пройшов майже рік часу, і наші природні союзники нарешті зрозуміли, що боротися зі “Свободою”, обмежувати її у створенні фракцій, боротися з прапорцями і говорити про те, що політиці в міській раді не місце – помилка. І наші дії, які почалися ще рік тому нарешті реалізувалися. Нарешті ви, друзі, зрозуміли, що з політиками можна боротися тільки політикою… Вони дійсно будують Україну для людей, але список додається. Вони будують Україну для декількох сімей і тих, хто їм служить. Ми їм служити не будемо, тому до цього списку не потрапляємо”.

Окрім того, депутат наполягав, аби доповнити текст звернення пунктом щодо припинення політичних репресій не лише щодо лідерки «Батьківщини», але й щодо інших «патріотів України».

До обговорення звернення долучилися і провладні сили. Скористалася своїм правом на виступ депутат, голова фракції Партії Регіонів Оксана Кольгофер: “Ми домовилися, не займатися політичними питаннями, а займатися сиротами, комунальними проблемами. Ви не бачите, скільки робить ненависна Вам влада для нашого міста. А це – величезні фінанси на Чернелівку, яку освоює представник БЮТу, не маючи при цьому жодної одиниці транспорту. Ви забуваєте, що кошти бюджету, виділені на ЖКГ, освоює теж ваш бютівець… Ви забуваєте, як ваші лідери, будучи при владі, спустошили кишені людей”.

Народний депутат України Лев Бірюк пояснив усім присутнім, чому засудили до 7 років ув’язнення опозиційну лідерку Юлію Тимошенко: “Чому Юлія Володимирівна отримала такий термін? Тому що за її прем’єрства у неї на столі лежав списочок із 330 найбільших підприємств, які підлягали переприватизації, оскільки вони були вкрадені в українського народу. Це було доведено на прикладі “Криворіжсталі”…. Вважаєте Юлію Володимирівну за це Ахметов, Фірташ, Коломойський погладять по голівці?”.

(Цікава річ: цього дня з 10.03, як виявилося згодом завдяки сайту ВРУ, депутат Бірюк зареєструвався в сесійній залі Парламенту, а близько 11.00 виступив перед депутатським корпусом міської ради у Хмельницькому. Спритність рук та ніякого шахрайства?)
Зрештою, місцеві обранці більшістю голосів підтримали звернення.
 

Ольга Лисиця