https://moyagazeta.com/

Британці допомагатимуть українцям створювати п'єси

Як зазначають організатори, міжнародна програма Royal Court, яку театр реалізовує уже понад 20 років у багатьох країнах світу, дає шанс молодим українським драматургам отримати фахову допомогу режисерів і сценаристів британського театру у написанні п’єс та подальшій їх постановці на сцені лондонського театру.

До участі у програмі на конкурсній основі запрошують письменників і драматургів, які мешкають в Україні та пишуть про неї. І хоча вікових обмежень немає, організатори сподіваються, що переважна більшість заявників буду у віці 25-35 років.
Для участі у програмі молоді драматурги мають надати резюме, мотиваційний лист, короткий зміст однієї п’єси. Проте, бажаючим взяти участь у програмі, варто поквапитися: заявки приймаються лише до 20 березня. Імена сімох переможців будуть оголошені за місяць, 26 квітня. Програма триватиме від 18 місяців до двох років.
Сам театр Royal Court було засновано в 1956 році. П’єса Джона Осборна «Озирнись у гніві», що з’явилася уже в першому сезоні, стала символом цілого напрямку так званої «драматургії молодих розсерджених людей». Автори, що належали до цієї плеяди, визначали репертуар британського театру у 60-ті – 80-ті роки

В середині 1990-х Royal Court сприяв народженню течії «new writing» («нової драми») – на його сцені дебютували Марк Равенхілл, Сара Кейн, Мартін Макдонах, творчість яких значною мірою сформувала обличчя сучасного європейського театру. Саме в Royal Court, режисери якого співпрацювали з провідними британськими драматургами від Роберта Болта і Гарольда Пінтера до Керіл Черчіл і Девіда Хеа, відбулися наприкінці 80-х перші експерименти в жанрі verbatim (п’єси, створені на основі документальних інтерв’ю з представниками певних соціальних груп).
Більш детально про умови участі в програмі можна прочитати на офіційному сайті Міністерства культури та туризму України.