https://moyagazeta.com/

День українського кіно: бути чи не бути?

Друга субота вересня – професійне свято працівників кінематографії – День українського кіно. З приводу того, чи існує сьогодні справжнє українське кіно, дискусії триватимуть ще довго. Але натомість щоб розмовляти на цю тему, жіноча молодіжна організація «Нова Етика» вирішила з’ясувати, що знімається в незалежній Україні, а також провести акцію «Дивись українське!»

Якщо окинути поглядом загальну ситуацію в кінематографі, то можна явно побачити, що навіть не зважаючи на недостатнє фінансування навчальних установ, відсутність необхідних технічних засобів для фільмування, наше кіно продовжує не просто жити, а й набирати обертів світового масштабу.

Небагато українців знають про існування сучасних українських фільмів, але вони є: вдалі і не дуже. Серед того, що можна знайти в Google біля 70 фільмів як коротко, так і повномертажок. Серед них «Тринадцять місяців», «Ілюзія страху», «Кастинг», «Сафо», «Табуретка», «Аврора» та інші. Проблема в тому, що ці фільми не «розкручуються» і потенційний глядач про них не знає.
Жіноча молодіжна організацій «Нова Етика» вирішила познайомити перехожих хмельничан хоч із маленькою частинкою того, що зроблено в сучасній Україні.

«Ми роздавали перехожим диски з українськими фільмами: «День переможених» Валерія Ямбурського, «Штольня» Любомира Кобальчука, мультфільм «Алік і Льолік» Артура Рені та інші. І сподіваємось, що люди обов’язково проглянуть ці фільми і надалі будуть цікавитись українським кіно, – сказала активістка «Нової Етики» Анастасія Кушнір.

Маргаріта Цесляк