https://moyagazeta.com/

Персональна виставка творчих робіт “Краса навколо нас”

Вже другий рік поспіль важливим напрямком роботи музею історії міста Хмельницького стала організація виставок, вечорів, знайомств з творчістю талановитих людей нашого міста.

В експозиції представлено понад сорок творчих робіт хмельничанок, викладачів навчальних закладів нашого міста. Кожен твір вражає різнобарв’ям кольорів та досконалою технікою виконання. На полотнах в основному зображено квіти. Також є картини, виконані у різноманітній техніці, на яких художниці змалювали різні куточки нашого міста – парки, сквери та ін.
На урочисте відкриття персональної виставки завітали представники управління культури та туризму міської ради, відомі митці нашого міста, мистецтвознавці, учні, студенти та колеги по мистецькому цеху сестер Нікітюк, друзі, численні поціновувачі мистецтва, які високо оцінили роботи художниць.

Вітаючи сестер Лідію та Світлану з відкриттям першої спільної персональної виставки, заступник начальника управління культури та туризму Світлана Шевченко наголосила: “Надзвичайно приємно, що обидві жінки – талановиті художниці представляють навчальні заклади нашого міста, зокрема, школу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва та Хмельницький національний університет”. Світлана Іванівна подякувала жінкам-художницям за популяризацію своєї творчості, високого мистецтва. Побажала їм подальших творчих успіхів і натхнення, а також вручила грамоти від управління культури та квіти.
Твори сестер Нікітюк відомі не тільки в Україні, а й далеко за її межами. Вони зберігаються у приватних колекціях багатьох країн світу: Польщі, Чехії, Росії, США та інших.
Виставка триватиме протягом місяця, тож запрошуються всі охочі її відвідати, насолодитися представленою квітковою феєрією.

Довідково
Світлана Степанівна Нікітюк народилася 28 березня 1955 року у місті Хмельницькому.
З дитинства проявляла потяг до малювання. Це улюблене заняття і привело її в Хмельницьку дитячу художню школу, яку вона відмінно закінчила.
Перші свої професійні кроки у світ образотворчості Світлана робила під керівництвом досвідчених педагогів, викладачів художньої школи, талановитих художників і мистецтвознавців: А.В. Артемчука, М.І. і Л.О. Мазурів, В.М. Галунського.
Завершивши навчання в загальній школі, Світлана вступає до Вижницького училища прикладного мистецтва, яке успішно закінчила у 1975 році по спеціальності художня вишивка. Саме Вижниця, маленьке містечко в Чернівецькій області було на той час культурним осередком західної та не тільки України. Звідси вийшли відомі на весь світ співаки Назарій Яремчук, гурт “Червона рута”, Василь Зінкевич, який на додаток ще був талановитим художником, та відомі хмельницькі художники І. М.Юрков та Е. Р. Міляр
Світлана Степанівна і сама стала хорошим спеціалістом, про це засвідчила її робота на Хмельницькому трикотажному об’єднанні, куди була прийнята на посаду художника. За час роботи в об’єднанні нею були розроблені і впроваджені у виробництво більше 10 малюнків для трикотажного полотна.
Практична художня діяльність спонукала Світлану Степанівну до вдосконалення своєї майстерності і підвищення професійного рівня, що і послужило продовженню навчання. У 1981 році Світлана Степанівна успішно закінчує один із провідних і престижних, в колишньому Союзі навчальних закладів – Московське Вище художньо-промислове училище (відоме з 1825 року як Строганівське ), за спеціальністю – промислова графіка.
По закінченні училища Світлана Степанівна працює в художніх майстернях Художнього Фонду УРСР, на посаді художника-графіка. Після реорганізації майстерень Фонду, Світлана Степанівна вирішує передати свій багатий професійний досвіт молодим художникам. У 2003 році вона переходить на роботу у Хмельницьке професійне училище № 25, де працює на посаді викладача спеціальних дисциплін, викладаючи графічний дизайн. У 2008 році Світлану Степанівну запрошують до Хмельницького Національного університету викладачем кафедри дизайну, де вона працює і до цього часу.
Свою викладацьку роботу, Світлана Степанівна успішно поєднує із творчістю. Працюючи, в основному, в графічній техніці граттаж (пастель, акварель) вона створює досить оригінальні композиції.
Світлана Нікітюк досить плодотворна художниця . В її доробку десятки графічних робіт і акварелі. Вона постійна учасниця міських та обласних виставок. У 2008 році за серію творчих робіт представлених на виставці “У сяйві вічної краси душа рідного міста” Світлана Степанівна була удостоєна диплому за 2 місце. Її роботи знаходяться у приватних колекціях: України, Росії, США та інших.

Лідія Степанівна Нікітюк

Лідія Степанівна Нікітюк народилась 16 липня 1961 року у м. Хмельницькому. Свій творчий шлях у велике мистецтво розпочала із Хмельницької дитячої художньої школи, до якої за прикладом старшої сестри, Світлани, вступила у 1973 році. Першими вчителями, які відкрили їй вікно у світ прекрасного, були відомі нині художники й педагоги Микола Іванович Мазур і Надія Андріївна Сіренька.
Натхненна прикладом своїх вчителів, та серйозно захоплена образотворчим мистецтвом, вона без вагань вступає у навчання до Одеського інженерно-будівельного інституту на факультет архітектури, який успішно закінчила у 1986 році.
Після закінчення інституту працювала в художніх майстернях Художнього Фонду УРСР, були розроблені та реалізовані архітектурні проекти в м. Деражня, Староконстянтинів, Чорний Острів.
Цікаві проекти по дизайну інтер’єрів були створені Лідією Степанівною за період з 1991 до 1996 року, коли вона працювала у приватній архітектурно- дизайнерській фірмі.
Але пам’ять про своїх перших вчителів, з якими підтримувала тісні зв’язки, про рідну художню школу, яка дала їй путівку у світ прекрасного, завжди повертала Лідію Степанівну до педагогіки. І коли одного разу вона отримала пропозицію стати викладачем образотворчого мистецтва в одній з приваиних шкіл, погодилась не вагаючись. Протягом 10 років, з 1996 по 2006 роки, щедро ділилася своїм талантом і практичними навиками із малюками. Утвердившись як педагог у 2006 році Лідія Степанівна переходить на викладацьку роботу у свою “Альма Матір” – Хмельницьку дитячу художню школу. Після ліквідації школи була створена школа образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, яка відбулась у 2010 році. Лідії Степанівні була запропонована посада заступника директора з навчально-виховної роботи, яку вона займає і в даний час.
Але педагогічна і адміністративна робота аж ніяк не заважає улюбленій справі – зайняттю живописною творчістю.
ЇЇ роботи успішно експонувались на міських і обласних виставках, ними із задоволенням поповнюють свої приватні колекції любителі живопису: України, Росії, Чехії, Польщі та інші.
Світлана та Лідія Нікітюк досить плодотворні художниці. В їхньому доробку десятки творчих робіт, вони є постійними учасницями міських та обласних виставок, також являються дипломантками виставок, що проводяться управлінням культури і туризму Хмельницької міської ради.