https://moyagazeta.com/

Картини художника Юрія Химича, вперше будуть виставлені у Камґянці

Цьогорічна експозиція знаного у світі українського художника, архітектора і педагога Юрія Химича (1928-2003) особлива – вона стане першою виставкою на його «малій батьківщині», в Кам’янці-Подільському. Виставку організовує син митця за підтримки Станіслава Олексійовича Довгого, народного депутата України, член-кореспондента НАН, президента Малої академії наук. У відкритті виставки братиме участь відомий українскьий поет Іван Драч, який багато років дружив з художником і є прихильником його таланту.

Юрій Химич народився у Кам’янці-Подільському. Основна тема його художньої творчості – архітектура. Картини митця об’єднані у відомі серії «Київ», «Чернігів», «Дніпро», «Пам’ятки архітектури Львова», «Дерев’яне зодчество України», «Фортеці України» тощо. Починаючи з 50-х років його персональні виставки з успіхом проходили в Україні, Росії, Угорщині, США.

Роботи митця прикрашають багато серій тематичних листівок, поштових марок. Його альбоми «Пам’ятки архітектури у творчості Юрія Хиимча: сто вибраних творів», «Софія Київська у творчості Юрія Химича», «Бахчисарай», «По древнему Львову» вже стали колекційною рідкістю. Картини художника прикрашають приватні колекції українських і закордонних поціновувачів мистецтва.

Після смерті Юрія Химича його роботи декілька разів демонструвались у київських галереях, але у рідному місті митця його доробок виставлятиметься вперше.
Відкриття експозиції відбудеться у Кам’янці-Подільському, у Вірменській криниці (Центральна площа Старого міста), 2 жовтня о 14.00.

Автор: Леся Падалка (067) 92-92-142