https://moyagazeta.com/

На картині Рембранта знайшли прихований малюнок (фото)

Портрет зберігається у музеї Пола Гетті у Лос-Лос-анджелесі (США). Фахівці вважають, що це портрет батька художника. Він написаний маслом на дошці, приблизно у 1630 році, на початку епохи бароко у Північній Європі, повідомляє life.pravda.com.ua

Спеціалісти раніше дізналися про багатощаровість картини, досліджуючи її за допомогою інфрачервоних і рентгенівських променів, а також пучків нейтронів. Проте тільки тепер, за допомогою нового методу – макроскопiчного рентген-флуоресцентного аналізу (MA-XRF), їм вперше вдалося отримати чітке зображення “захованого” портрета.

Промінь рентгена високої енергії викликає флюоресценцію – світіння, при цьому хімічно різні речовини, наприклад, різні фарби, світяться по-різному. Просканувавши всю картину рентгеном, вчені змогли отримати карту пігментів і, в решті-решт, відновити зображення, ніяк не пошкодивши “верхній” шедевр.

“Складність роботи з “замальованими” версіями картин Рембрандта в тому, що він використовував фарби з однаковим хімічним складом і для початкового малюнка, і для того, який наносив зверху.

З Ван Гогом, наприклад, який використовував різні пігменти, працювати набагато легше”, – зазначила співавтор дослідження, співробітник DESY Карен Аппел