https://moyagazeta.com/

У хмельницькій міськраді відкрито виставку найкращих робіт архітекторів України

В експозиції виставки представлено 36 найкращих робіт архітекторів з різних куточків нашої країни. Під час урочистої презентації виставки фотоілюстрацій архітектурних робіт заступник міського голови з питань містобудування та землеустрою Іван Прокопець зазначив: “Виставка робіт архітекторів є традиційною. У стінах Хмельницької міської ради вона відбувається вдруге. На попередній свої проекти виставляли архітектори нашого міста, сьогодні маємо можливість ознайомитися з роботами архітекторів з усієї України”. Іван Юрійович підкреслив актуальність проведення такого заходу: “Виставка засвідчує, що не тільки у нашому місті, а й у всій Україні йде будівництво. А країна, яка будується, має майбутнє”. За словами Івана Юрійовича представлені в експозиції роботи дозволять місцевим архітекторам та замовникам ознайомитися з новими напрацюваннями, порівняти свій потенціал з колегами по цеху архітектурної справи, виробити свою стратегічну думку, навчитися і перейняти досвід у тих архітекторів, які йдуть попереду.

Своїми враженнями від побаченого поділився і головний архітектор міста Віктор Дунаєвський: “Відбулася знакова подія для будівельної галузі, що стрімко розвивається в Україні. Надзвичайно потужна виставка, з глибоким підбором серйозних творчих робіт…”
Кращі конкурсні роботи українських архітекторів представив голова Хмельницької обласної організації Національної спілки архітекторів України Сергій Козак. На кольорових планшетах зображені архітектурні проекти різноманітного стилю. Тут можна побачити об’єкти як історичної (об’єкти реконструкції), так і сучасної архітектури у Києві, Дніпропетровську, Харкові, Рівному, Ялті, Черкасах, Вінниці, а також Хмельницькому та інших містах. Серед експонатів – конкурсний проект реконструкції спортивно-видовищного комплексу НСК “Олімпійський”, що прийматиме фінал чемпіонату Європи з футболу 2012, концепція формування забудови центральної частини міста Дніпропетровська, відреставрований Луцький замок ХІV століття, проект дитячого кафе на вулиці Театральній у Хмельницькому, який чекає на свою реалізацію, розроблений архітектором Віктором Панасюком, інше.

Виставка архітектурних проектів є пересувною. Вона вже побувала у Рівному та Полтаві. До кінця цього року перебуватиме у Хмельницькому. Далі курсуватиме містами західного регіону нашої країни.

Автор: УВІП

 Інформаційна довідка. Національна спілка архітекторів України, суб’єкт творчої діяльності, єдина загальноукраїнська організація, що об’єднує на добровільних засадах професійних архітекторів, створена в 1937 році і є однією із найстарших в Україні. В 1988 році, з огляду на величезний внесок її членів в розвиток культури їй надано статус Національної. Станом на 2009 рік НСАУ об’єднує понад 3000 осіб. Очолює Спілку визначний український архітектор Ігор Шпара. Основними завданнями організації є сприяння розвитку та популяризації архітектури, об’єднання зусиль членів Спілки по вирішенню творчих та соціально-економічних питань, розвиток архітектури України, міжнародної співпраці архітекторів, захист історичного та природного середовища регіонів, міст і поселень України. Хмельницька обласна організація є місцевим осередком Спілки.
Традиційно, кожної зими в рамках всеукраїнського фестивалю “Архітектура та дизайн” проходить огляд-конкурс “Премія Національної спілки архітекторів України”. Основною метою проведення оглядів-конкурсів є привернення уваги професійної і широкої громадськості до праці архітекторів, підняття рівня архітектури в Україні, популяризація досягнень архітекторів та відзначення їх за видатні досягнення в галузі архітектури. Переможці огляду-конкурсу нагороджуються національними преміями. Зокрема, за видатні досягнення в галузі архітектури та реалізований об’єкт вручається Гран-прі “Велика волюта”. Приз “Волюта” вручається щорічно у кожній номінації за проект чи побудований об’єкт.
На розгляд журі всеукраїнського фестивалю “Архітектура та дизайн” для участі в VI огляді-конкурсі “Премія Національної спілки архітекторів України – 2009” представлено 160 робіт з усіх регіонів України, в тому числі і з Хмельницької області. Компетентне журі фестивалю високо оцінило майстерність лауреатів цьогорічного конкурсу. Серед експонатів – твори архітекторів, відзначені високою нагородою НСАУ. Відтак приз “Волюта” та дипломи лауреатів огляду-конкурсу “Премія Національної спілки архітекторів України” були присуджені у номінаціях:

• “Містобудування” – за концепцію формування забудови центральної частини м. Дніпропетровськ (архітектори Назаров М.Ю., Пестрікова Г.Г.)
• “Будівлі та споруди” (реалізація) – виробничо-офісний комплекс фірми “Манеж”, м. Черкаси (архітектори Попель І.Р., Здоренко Р.О., Волкова Т.В.)
• “Житлові будинки” (проект) – багатофункціональний житлово – офісний комплекс “ЕНІГМА” по вул. Шевченка, 53 в м. Дніпропетровську (архітектори Дольник О.Т., Свірежева Т.О., Подушкина О.О.)
• “Котеджі та особняки” – житловий будинок “Константа” в котеджному містечку біля автошляху Київ – Одеса, Васильківського району, Київської області (архітектори Бабич Ю.І., Криськ Д.В., Рейтерович Ю.Г.)
• “Інтер’єри та дизайн” – інтер’єр і благоустрій власного будинку в пгт. Підгороднє Дніпропетровської області (архітектори Козлов В.В., Матвєєв Д.В.)

У зв’язку з тим, що серед представлених цьогоріч на огляд-конкурс НСАУ робіт не виявлено об’єкту, який би відповідав усім вимогам найвищої нагороди, журі вирішило гран-прі не присуджувати.