https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому провели майстер-клас з писанкарства у школах естетичного виховання

Педагоги шкіл естетичного виховання Надія Борецька, Олена Чебан та Стелла Подгурська провели для дітей майстер-класи з писанкарства, вчили їх творити найколоритніші символи Великодня – писанки. У заході взяло участь понад 70 дітей.
Крім учнів дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва учасниками свята були вихованці образотворчого відділення Хмельницької дитячої школи мистецтв. Захід організували працівники управління культури і туризму міської ради та педагоги дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

Учасники подільського свята із захопленням долучилися до таїнства створення Великодньої писанки, виготовивши свій власний маленький шедевр. Під час заняття хлопчики і дівчатка не лише власноруч розмалювали писанки, дотримуючись вікових традицій їх створення, а й дізнались багато цікавих фактів з історії виникнення писанкарства. Про історію, особливості і традиції писанкарства на Поділлі розповів дітям доцент Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, майстер народної творчості, відомий писанкар Валентин Ільїнський.

Традиція писати писанки сягає своїм корінням в сиву давнину, коли людина була неподільною з природою. Українську писанку шанують у всьому світі, про це свідчать створені у багатьох закордонних країнах пам’ятники цьому священному і світлому символу, в тому числі і в Коломиї. І якщо говорять, що без верби і калини нема України, то я б сказав, що без писанки також немає України” – розповів учасникам свята Валентин Михайлович.

Маленькі писанкові дива, створені вправними руками дітей, вимагали не лише володіння старовинною технікою, вмінням передати сакральні праукраїнські кольори та візерунки, але й духовного піднесення, вивчення історії та магії давнього мистецтва. Витворені дітьми шедеври вражали своєю багатоманітністю і неповторністю, адже орнамент не повторювався на жодній. Дівчатка та хлопчики створювали писанки традиційним восковим розписом.

Окрім майстер-класу в мистецькій залі представлено роботи вихованців дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, які чудово доповнили атмосферу свята. В експозиції виставки: малюнки та витинанки на Великодню тематику.
То ж, пройнятися сонячною доброю енергетикою, яка надходить від різнобарвних писанок, малюнків дітей та витинанок, хмельничани можуть, завітавши до дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Виставка триватиме до Великодніх свят.

Автор: УВІП