https://moyagazeta.com/

Міносвіти перетворилось на відомство з виховання яничар, – заява

«Колись яничар із українців виховували на чужині, а тепер – без сорому казка – вище українське освітнє відомство під чітким керівництвом українофоба Табачника робить усе, аби позбавити українську молодь національної пам’яті», – наголосив лідер КУН, повідомляє zaxid.net

Політик зауважує, що «непотрібними», за Табачником, знаннями для школярів стали не тільки знання про роль Степана Бандери й Романа Шухевича в історії України, а й про низку політичних діячів УНР, шістдесятників, дисидентів.

Натомість молоді українці, аби пройти ЗНО, мають знати про подвиги червоного командира Миколи Щорса, а також діяльність урядовця радянської України Георгія П’ятакова і голови президії Центрального виконавчого комітету СРСР від УРСР Григорія Петровського.

«Ми переконані, що потуги Табачника не викреслять із пам’яті українців імен Степана Бандери, Романа Шухевича. Проте ми не повинні дозволяти калічити наших дітей вихолощеною від усього національного історією рідної землі», сказав політик.

Голова Конгресу Українських Націоналістів закликає опозиційні фракції негайно винести на розгляд парламенту питання щодо звільнення з посади міністра освіти і науки україноненависника Дмитра Табачника.

Нагадаємо, у коментарі ZAXID.NET директор Львівського регіонального центру оцінювання якості Лариса Середяк 23 січня повідомила, що з програми ЗНО з історії України вилучили прізвища оунівців Степана Бандери та Романа Шухевича, а також низки відомих шістдесятників.

Натомість у Міносвіти не виключають, що Бандера і Шухевич можуть бути в ЗНО. “Не можна говорити, що в тесті їх не буде. Чи є там Шухевич і Бандера, буде відомо, коли напишуть тестування (завдання – ред.)”, – сказали Інтерфакс-Україна в прес-службі міністерства, наголосивши, що завдання зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) є конфіденційною інформацією до початку тестування.

Водночас у програмі ЗНО на 2013 рік з історії України на базі повної загальної середньої освіти, історичні постаті С.Бандери і Р.Шухевича відсутні.

Додамо, що у Львові видали посібники з історії України для 5 та 11 класів, які в тому числі містять розділ про УПА. Як зазначив тоді видавець посібника для п’ятикласників Олег Фешовець, посібник є відступом від політики замовчування. Видавці наголошують, що посібник замовляють освітяни з різних регіонів України.