https://moyagazeta.com/

З уроків історії викинули Хмельницького, Мазепу, Франка та Лесю Українку!

Більше того, в новій програмі, затвердженій Міністерством освіти у 2012-му, прізвищ видатних українців (і неукраїнців також) немає взагалі, пише uainfo.org

Виключенням став Іван Федоров і його легендарна книга «Апостол». Якщо далі порівнювати програми для 5-класників – чинну і нову – то можна помітити – нова програма «схудла» аж на 2 розділи.

Якщо зараз курс з історії розбитий на 5 тем: «Знайомство з історією», «Княжа Русь-Україна», «Козацька Україна», «Україна в 19-20 ст.» і «Україна сучасна», то з 1 вересня він складатиметься з 3-х: «Звідки і як історики довідуються про минуле», «Про що і про кого розповідає історія» і «Які пам’ятки є частиною історії».

Також зникли поняття «Київська русь» і «Запорізька Січ». Вони замінені поняттями «київські князі» і «українське козацтво». Ще, замість історичних персоналій, 5-класники повинні будуть знати про Хрещатик у Києві, Площу Ринок у Львові і «Софіївку» в Умані.

За новими програми для 5-9 класів, відібраний у 5-класників Богдан Хмельницький «з’явиться» в головах школярів аж у 8 класі. Іван Франко – у 9-му. Леся Українка – не з’явиться взагалі!

Це вже не перший «наїзд» на історію для 5-класників. Одразу після приходу Дмитра Табачника на посаду міністра освіти у 2010-му, 5-класники отримали нову книгу з історії.

У порівнянні з попередньою версією, з тієї книги вилучили словосполучення «штучний Голодомор», замінивши на просто «Голодомор», скоротили розмір тем про Українських січових стрільців і Українську повстанську армію, прибрали інформацію про Помаранчеву революцію 2004-го року.

За словами кандидата педагогічних наук, доцента Запорізького національного університету Сергія Терно, котрий дослідив цю тему, видозмінені програми з історії розроблялися під керівництвом історика Олени Пометун.

Тиждень тому вона звинуватила Міністерство освіти і Український центр оцінювання якості освіти у фальсифікації програми шкільного тесту з історії України, котру також розробляла група істориків під її керівництвом.

Тоді стало відомо, що з шкільного тесту було прибрано відомих українців – Степана Бандеру, Романа Шухевича, Івана Драча, Левка Лук’яненка та інших.

Пометун навіть вказала на конкретних людей, котрі в цьому винні – директора УЦОЯО Ірину Зайцеву і директора департаменту початкової і загальної середньої освіти Олега Єреська.

А от у 2011-му Пометун стала автором нового підручника з історії України для 11-класників. Це звідти пропала інформація про Помаранчеву революцію і справу Гонгадзе.