https://moyagazeta.com/

“Ніхто не забутий. Ніщо не забуто…” 22 червня – день початку Великої Вітчизняної війни

Для нашого народу цей день є днем печалі, днем пам’яті про тих, хто не повернувся з фронтів, про тих, хто першим зустрів ворога і першим пав жертвою страшної трагедії ХХ століття. Війна тривала 1418 днів й закінчилася актом про капітуляцію Німеччини, подписаним 8 травня1945 року.

Люди по кілька разів на день бігали до бомбосховищ, але ще не вірили, що війна надовго. За три дні після початку війни почалася евакуація мешканців. Перші трагічні дні, що дійшли до нас у чорно-білих кадрах кінохроніки, свідчать: люди сподівалися на її якнайшвидше закінчення.

Серед нинішніх експонатів музеїв Війни – рушники, які за української традицією жінки розрізали навпіл, віддавали частину солдатові на фронт, аби після війни зшити знову. Утім, мільйони рушників так і залишилися незшитими.

Для всієї України ці роки стали часом невідбутного людського горя, страждань і втрат. Мільйони життів наших співвітчизників забрала війна, і тому 22 червня ми відзначаємо як день скорботи, день пам’яті загиблих.

Багато хто з нас знає про війну з книг, розповідей очевидців. Дитинство і юність людей старшого покоління назавжди залишилися обпалені роками військових випробувань. Історія цих кривавих подій передається з покоління в покоління, разом з нею передається і біль, який пережив наш народ в роки Великої Вітчизняної війни.

Вічна пам’ять загиблим в роки війни, вічна слава тим, хто зумів захистити рідну землю від німецько-фашистських загарбників, подарував нам прекрасне майбутнє! Низький уклін вам, ветерани, велика подяка за мирне небо, за можливість жити і працювати на благо України, за дитячий сміх, за спокій матерів, за хліб на нашому столі. Від щирого серця бажаємо вам миру та щастя, здоров’я, довголіття та благополуччя!

Моя газета+