https://moyagazeta.com/

Яценюк зекономить електроенергію на населенні

 нормативною вважатиметься температура в квартирі в 16 градусів тепла, і відповідним чином буде зменшена температура води, що подається у труби.

Проте ніхто з відповідальних чиновників навіть і не заїкається про зниження тарифів за такі “послуги”. Швидше навпаки, тарифи, як і передбачалося ще навесні, підвищать, і практично точно українці будуть вимушені платити повну вартість опалювання і постачань гарячої води, отримуючи холодні батареї і воду з перебоями.

У країні бракує не лише газу, який “Газпром” перестав поставляти через демонстративну відмову “Нафтогазу”платити по своїх боргах, але і електроенергії – через відсутність запасів вугілля на електростанціях. Майже 75% вугілля добувається в Донбасі, де зараз йдуть бойові дії, частина шахт вже не працюють, а ті, які продовжують видобуток, не можуть доставити паливоспоживачам – в ході боїв, що тривають вже п’ять місяців сильно пошкоджена залізнична інфраструктура.

Кабмін Яценюка відтягував вирішення проблеми до останнього моменту і тепер вимушений гасити пожежу,вказує експерт. Нинішній уряд вибрав найпростіший шлях – заощадити за рахунок населення, задерши комунальні тарифи і натомість відключивши гарячу воду і ввівши віяльні відключення електроенергії. Замість цього, уряду слід було б продовжити виконання програми ергоефективності, розробленої фінансово-економічним блоком попереднього Кабміну під керівництвом першого віце-прем’єра Сергія Арбузова. Тільки минулого року завдяки впровадженню заходів економії Україні вдалося понизити енергоспоживання на 4,3 млрд кубометрів – майже удвічі більше, чим дасть заплановане цього року повне відключення постачань гарячої води по всій країні. Проте нинішня влада ще в лютому, не проводячи ніякого аналізу, просто оголосила починання попередньої влади порочними і зупинили їхфінансування, резюмує Олександр Охрименко.