https://moyagazeta.com/

Азаров доручив ввести референтні ціни на ліки для гіпертоніків та діабетиків з 1 травня

Про це він сказав у вступному слові під час засідання уряду.

Прем’єр також зазначив, що вчора МОЗ презентувало пілотний проект запровадження референтних цін.

При цьому глава уряду наголосив, що в ході реалізації проекту потрібно вирішити такі завдання: знизити ціни, дозволити та встановити обґрунтовану рентабельність виробникам, постачальникам і аптекам. Забезпечити достатню пропозицію препаратів, які необхідні людям, за рахунок власного виробництва.

“При цьому не допустити навіть натяку на дефіцит цих ліків, яким можуть спокуситись і організувати недобросовісні постачальники”, – додав він.

Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив віце-прем’єр-міністру – міністру охорони здоров’я Раїсі Богатирьовій ретельно пояснити головам обласних та районних адміністрацій, мерам міст та головним лікарям зі всієї України, як повинен працювати механізм референтних цін.

Також за словами М.Азарова Р.Богатирьова має роз’яснити, як унеможливити протидію встановлення справедливих цін і як пояснювати людям, що і для чого робиться.

“Зокрема, я вимагаю, щоб всі лікарі надавали пацієнтам добросовісні консультації щодо того, які вітчизняні аналоги ліків, що споживає людина, існують і є так само ефективними. Також я вимагаю, щоб місцева влада і контролюючі органи моментально припиняли дію ліцензії та закривали аптеку, якщо в ній немає ліків за визначеними граничними цінами”, – зазначив прем’єр.

Источник: УНН