https://moyagazeta.com/

«Якщо Україна не отримає ПДЧ, вона повинна повернути ядерний статус»

Так політик прокоментував заяву посла США в Україні Вільяма ТЕЙЛОРА, що “для НАТО буде дуже важко ухвалити рішення по ПДЧ для України на зустрічі в грудні, бо один із критеріїв, які вивчають і враховують міністри закордонних справ перед підготовкою до зустрічі, – політична стабільність “.

«Заява представника США повинна стати предметом для серйозного аналізу зовнішньополітичних перспектив України та напрацювання нових моделей поведінки. Можливо, Україні, як великій європейській державі, і справді не варто продовжувати стукати у зачинені перед її носом двері Альянсу», – наголосив він.

У будь-якому випадку, зауважив Андрій МОСТИСЬКИЙ, «нова геополітична ситуація у світі вимагатиме від політичної еліти та керівництва держави принципово іншої поведінки: досягнення консенсусу щодо визначення місця та ролі України на геополітичній карті світу; збільшення видатків на оборону, підвищення боєздатності Збройних сил України з метою гарантування національної безпеки власними силами; вивчення можливостей повернення ядерного статусу, яким Україна володіла до середини 1990-х років».