https://moyagazeta.com/

Безглуздий стереотип або білявки врятують світ!

До речі, наукою доведено, що колір волосся не впливає на рівень IQ.
Білявки тут, білявки там… Сказала щось невлучно – усе, стереотип білоголової тобі гарантовано. Не зрозуміла суть сказаного – білявка, «завтикала» – білявка. А дозвольте запитати, що в цей час роблять брюнетки, руді та інші різновиди представниць «фарбованих голів»? Ясніють дотепністю? Читають книги філософсько-психологічного характеру? Розповідають одну з теорій вищої математики чи, можливо, черпають знання з Великого тлумачного словника сучасної української мови? Якщо хоча б на одне з запитань ви дасте відповідь «так», я вас вітаю, – мало того, що Ви входите до ряду тих, які сприймають всі суспільні закони, а ще й вдало могли б взяти участь у конкурсі «Кращий брехун» (прошу вибачення за банальність!).

Не можу з точністю передати історію виникнення даного стереотипу, але маю кілька припущень. Одне із них виглядає досить просто (але найбільш ймовірно): певно, жила собі трішки несповна розуму брюнетка і з неї усі насміхалися. Врешті-решт їй це набридло, і вона знайшла вихід із ситуації – змінитись, щоб усі перестали її впізнавати. Для цього вона перефарбувалась у білявку. Але її секрет пізніше було викрито. Мораль: скільки колір волосся не змінюй, розуму не добавиться, швидше – навпаки… Ось чому існує вислів: «Справжня блондинка лише та, у якої волосся має темне коріння»…

Ну, досить теорії, перейдемо до практики. Цікаво, що з цього приводу думають представники чоловічої статі? Мій співрозмовник Андрій, справжній поціновувач жіночої краси та розуму, поділився думками з цього приводу:

– Що ти можеш сказати про білявок? Як ти до них ставишся?
– Я не відрізняю дівчат за кольором волосся. Кожна людина гарна по-своєму. Проте, не вірю у те, що білявки розумніші за брюнеток (чув по телебаченню досліди вчених).

– Підтримуєш стереотип білявок, який склався у сучасному суспільстві?
– Ні! На мою думку, даний стереотип був створений для комерції. Усім, мабуть, відомо, якого розголосу та популярності здобуло шоу «Хто проти блондинок?» Для когось це є просто вигідним…

– А сам більше кому надаєш перевагу: брюнеткам, білявкам, руденьким?
– Найбільше звертаю увагу на білявок та брюнеток. Хоча… на брюнеток менше. Тому що складається враження, що це дівчата «легкої поведінки»(не всі, звичайно!), але це лише моя точка зору. Мої друзі полюбляють білявок. Кажуть, що вони майже усі дуже симпатичні. А я надаю перевагу натуральному кольору волосся. Люблю справжнє… Але не факт, що я не закохаюся у руденьку чи каштанову дівчину. Тому скажу, – для мене головне, що у людини всередині.

– Як ти вважаєш, колір волосся впливає на характер людини?
– Думаю, ні. Впливає те, з ким людина спілкується і в якому середовищі живе.
Також я провела опитування серед людей різного віку (16-67років), у яких я запитала, чи дійсно вони вважають білявок по своїм розумовим здібностям «відсталими» від інших? Були запропоновані відповіді «так», «я такого не помічав(ла)», «ні». Серед 32 опитаних, 35% людей були згодні з даним стереотипом, 6% не помічали у своєму колі друзів та знайомих ознак, що властиві білявкам, проте з точністю сказати «ні» не в змозі. 59% таки спростували цю думку. (Хочу зазначити, що відповідь «так» переважно давали дівчата з темним кольором волосся. Ось воно, протистояння світлих і темних сил…)

Також мені стала цікаво почути твердження самої білявки (зазначаю – натуральної!) щодо створеного у суспільстві стереотипу:
– Наташа, ти вважаєш себе білявкою?
– За кольором волосся – так. За розумовими здібностями – ні.

– Тобто, ти сприймаєш стереотип «нерозумних» білявок?
– Ні, я не згодна з цим твердженням, тому що колір волосся не визначає рівня інтелектуальних здібностей. Аби розсіяти міф про білявок, необхідно підвищувати свій авторитет і спростовувати цю думку своєю поведінкою та обізнаністю.

– Часто чуєш від оточуючих на твій невлучний вираз фразу: «А, ну так, ти ж блондинка!?»
– Буває. Але я це сприймаю як жарт.(У цей момент моя співрозмовниця засміялася. Мабуть, згадала один із «підколів»).

– Ніколи не було думки перефарбуватися?
– Ні. Принципово. Цього ніколи не станеться.

– Для тебе є якась користь, що ти білявка?
– Безперечно. Це дуже виручає. Адже мало хто дозволить собі нести маячню із серйозним виразом обличчя. Можеш собі «погнати», засміятися у серйозний момент, і усі просто констатують «діагноз»: блондинка. Ніхто не засудить мене за невдало використані репліки. І взагалі, я вважаю, білявки врятують світ! Хоча, поки що не знаю, яким чином…

Отже, можемо з впевненістю охарактеризувати ситуацію, яка склалася у сучасному суспільстві: стереотип білявок став просто міфом, невдалим жартом, який затягнувся на довгі роки. Всі освічені люди не сприймають його серйозно, але, водночас, продовжує існувати думка про дурненьких дівчаток, які обожнюють рожевий колір, високі підбори і не знають жодного слова окрім «Gucci» і «Prada». Тому не треба забувати, що в усіх нас корені волосся – біляві! Не вірите? Висмикніть з голови волосинку і переконайтеся!

Блондинка Юлія Шпичко, НВК №10, 11-Б клас