https://moyagazeta.com/

82 офіцери випустились у Камґянець-Подільському національному університеті ім. Івана Огієнка

За підсумками навчання золоті медалі отримали троє випускників, двадцять вихованців факультету одержали дипломи з відзнакою. Найкращі з лейтенантів – Володимир Кирильчук, Ростислав Котенко, Володимир Ющишин та Костянтин Побережний.
Начальник інженерних військ Збройних Сил України генерал-майор Богдан Бондар, вітаючи представників нового загону висококваліфікованих офіцерів закликав їх протягом усієї служби у хвилини радості і печалі, у хвилини труднощів і успіхів бути відданими Батьківщині, послідовними у діях, наполегливими, чесними і правдивими у службі й в житті.

– Офіцерський корпус України завжди був гарантом стабільності і цілісності нашої держави, носієм кращих національно-патріотичних та військових традицій. Хто проходить службу в інженерних військах, і в мирний час виконують бойові завдання. Така вже професія військового інженера – важка і небезпечна. Наш девіз: «Бути попереду, вчасно знешкоджувати, честь і життя зберегти!». Жодні польові виходи, тактичні навчання, виконання миротворчих місій за межами нашої держави, не можливі без інженерного забезпечення, офіцер інженерних військ високо несе прапор держави, підіймає авторитет України. Переконаний в тому, що і ви – молоді, енергійні, сповнені сил і бажання, з глибокими знаннями військової інженерної справи гідно вступите до корпусу Українських офіцерів і з честю будете нести високе звання захисника Вітчизни, примножуючи досягнення старшого покоління! – вітаючи випускників зазначив генерал-майор Богдан Бондар.

Сьогодні на Факультеті військової підготовки, який очолює досвідчений фахівець саперної справи полковник Сергій Мальченко, готують спеціалістів тактичного та оперативно-тактичного рівнів підготовки, офіцерів запасу, офіцерів ад’юнктів, фахівців з розмінування для СБУ, МВС, спеціальних антитерористичних підрозділів. Факультет має ліцензії на підготовку іноземних фахівців та військовослужбовців Військово-Морських Сил ЗС України за спеціальністю “водолаз”.

Начальник факультету полковник Сергій Мальченко вітаючи вчорашніх курсантів, а нині випускників-лейтенантів підкреслив, що медалісти та офіцерів, які закінчили факультет з відзнакою – гордість навчального закладу і велике майбутнє Збройних Сил, Міністерства з надзвичайних ситуацій та інших силових структур.

– Щорічно випускниками Факультету у складі груп розмінування знешкоджуються понад 45 тисяч вибухонебезпечних предметів. Наш навчальний заклад має 44-річну історію та ввібрав в себе кращі традиції колишнього Кам’янець-Подільського вищого військово-інженерного командного училища, і залишається нині головною кузнею підготовки кваліфікованих фахівців інженерних військ, – говорить полковник Сергій Мальченко. – І нехай знання та навики отримані у стінах вашої альма-матер, бажання принести користь державі, допоможуть вам перебороти всі труднощі на обраному вами шляху.

Один із кращих цьогорічних випускників, власник диплома з відзнакою лейтенант Костянтин Побережний нарешті здійснив мрію свого дитинства – став офіцером. Після закінчення школи у своєму рідному селі Колодіївка, Кам’янець-Подільського району Хмельниччини, він зі срібною медаллю закінчив Кам’янець-Подільський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою.
– Мої батьки вчителюють у школі, а я з дитинства мріяв стати офіцером, – розповідає лейтенант Побережний. – І ось настав довгоочікуваний випуск, на моїх плечах сяють зірками лейтенантські погони. Чи може щось бути кращим за мить коли збувається твоя мрія? – мабуть, що ні!, – переконаний Костянтин.

Перед традиційним проходженням новоспечених лейтенантів урочистим маршем і підкиданням на рахунок: «Раз – і – два», натертих до блиску мідяків, курсанти-першокурсники відпустили у небо символ випуску 2011 року – лейтенантський погон на повітряних кулях. Тож щасливої дороги, лейтенанти! Хай Вам щастить в армійській службі!
На завершення, офіцери-випускники подарували своїм матерям, дружинам, близьким і рідним прощальний вальс.

АНДРІЙ АГЄЄВ