https://moyagazeta.com/

Медведчук закликає дозволити українцям мати два громадянства

 Про це повідомив лідер громадського руху «Український вибір», юрист Віктор Медведчук у своєму блозі.

«Я сподіваюся, що нам вдасться повернути процес міграції в іншу сторону. Що в майбутньому українцям не доведеться бігти з рідної держави за шматком хліба. Однак нинішня економічна і соціальна ситуація, на жаль, цьому не сприяє. Люди виїжджають, відмовляючись від України.

Спостерігаючи за цим, мені важко зрозуміти, навіщо владі так противляться тому, щоб в українців була можливість мати друге громадянство. Невже не ясно, подібний підхід якщо і підштовхне когось відмовитися від другого громадянства, то це буде громадянство України?», – зазначив Медведчук.

Він також підкреслив, що в більшості країн Європи цілком лояльно ставляться до множинного громадянства, та, на його думку, цим же шляхом варто йти і Україні.

Крім того, можна запропонувати спрощену процедуру отримання громадянства українцям з іноземним паспортом, що живуть закордоном. Без відмови від громадянства країни проживання, додає юрист.

«Я хочу вірити в те, що ми ще побачимо, як на Батьківщину повернутися мільйони наших співвітчизників, а за українським громадянством будуть вибудовуватися черги.

Від нас для цього потрібно лише одне. Зробити Україну місцем, в якому не просто хочеться жити, але і є всі умови для цього», – підкреслює Медведчук.

Сообщает kontrakty.ua