https://moyagazeta.com/

Як християни різних конфесій мобілізувалися у сфері медіа

Загалом на Київщину приїхало понад 200 чоловік не лише з різних міст України, а й з-за кордону: Росії, Німеччини, Казахстану. Проект реалізувався завдяки ініціативі Спілки молодих християн України, Асоціації «Духовне відродження» та Асоціації Інтернет-Євангелістів.

Так як в країні стрімко зростає рівень поширення Інтернету та чисельність його користувачів, основний акцент заходу був зроблений на інтернет-журналістиці та використанні соціальних медіа. Згідно з дослідженнями агенства InMind у жовтні цього року, в Україні налічується 12,9 млн. регулярних користувачів Інтернету віком від 15 років. 8,3 мнл. Інтернет-користувачів проживають у великих містах та містах з чисельністю населення більше 50 тис. чоловік.

Загалом конференція була поділена на 4 тематичних блоки: інноваційне благовістя, мобілізація та лобіювання, професійне зростання, тренди та виклики сучасності. Секційні заняття тривали одночасно, а учасники вибирали напрямок, який найбільше цікавив.

Юрій Черноморець, кандидат філософських наук та головний редактор порталу „Теологія в Україні” закликав присутніх християн усіх конфесій брати активну участь у мас-медіа. Він зазначив, що кожне покоління несе відповідальність за те, що є в країні. „Ми ж можемо створити християнську країну” – сказав Юрій.

Олександр Доброєр, спеціаліст в області public relations, засновник і директор Європейського інституту соціальних комунікацій, розповів про зовнішню та внутрішню комунікацію Церкви у доповіді: «Церква і public relations: служіння управління».

Власним досвідом створення веб-проекту поділився з учасниками президент Асоціації „Новомедіа”. Руслан Кухарчук зазначив, що для створення успішного веб-проекту, слід генерувати ідеї, виконувати моніторинг інших сайтів, продумати філософію сайту, розповів, яким чином розробляється дизайн майбутнього веб-проекту та підкреслив: „Потрібно дати читачу те, що йому цікаво та потрібно в данний момент”.

Отець Микола Мишовський поділився зі слухачами досвідом творення часопису та сайту CREDO, акцентуючи на тому, що релігійні медіа мають бути не “відірваними” від життя, як це часто трапляється, а навпаки. Мова християнського ЗМІ повинна бути без пафосу та зайвого моралізаторства, без помилок та зверхніх повчань. Отець редактор наголосив, що слід уникати замовчування та напівправди.

Про лобіювання учасникам конференції розповіла народний депутат України Леся Оробець. Вона зазначила, що християни дуже активні у соціальних питаннях, роблять багато корисного, проте, мало впливають на прийняття ключових рішень у країні. На її думку, Україні потрібні небайдужі люди, тому християнам потрібно не боятися лобіювати свої інтереси. Нардеп розповіла про кілька успішних кампаній лобіювання, у яких брала участь, та пообіцяла особисто допомагати усім, хто до неї звернеться, у лобіюванні ідей, кампаній та пропозицій, які співпадатимуть з її світоглядом . Пані Леся зазначила, що для успішного лобіювання необхідні: чітке бачення результату, команда і союзники (мозковий штурм), соціальні зв’язки, чіткий план заходів, віра в перемогу, здатність йти до кінця та креатив.

За її словами, в основному діяльність християнських організацій зосереджується на боротьбі з наслідками (робота з реабілітаційними центрами, безпритульними дітьми), але більш ефективною буде боротьба з причинами, тому що, до прикладу, пропаганда безпечних статевих стосунків та безкоштовна роздача презервативів не вирішать проблему СНІДу. Потрібно змінювати стереотипи суспільства, пропагувати серед молоді „чисті” інтимні стосунки з одним партнером по життю.

Багато уваги на конференції було присвячено соцмережам, підкастингу, рекламі та журналістській майстерності. Артем Зелений, директор агентства Madison доповідав про важливість соцмереж у житті людей та про їх специфіку.

Олег Гавриш, спеціальний кореспондент газети «Коммерсантъ-Украина», провів майстер-клас: «Яких матеріалів чекають редактори від журналістів». На його думку, редактор не здивується грамотністю, вмінням гарно писати тощо. Ще керівник не любить, коли недосвідчені автори одразу беруться за аналітику. Тому, щоб здивувати редактора, потрібно бути обізнаним, першим повідомляти про події, про які ще ніхто не знає. Олег зазначив: корисно використовувати при підготовці матеріалів коментарі експертів, тому що людям цікаво знати, що кажуть інші. Також кореспондент «Коммерсантъ-Украина» розповів, як представити релігійну тематику, щоб її надрукували у світській газеті. Закликав публікувати лише правдиву та перевірену інформацію. У разі допущення помилки у матеріалі, кореспондент радить попросити пробачення у того, кого стосувалася стаття.

Ігор Дідок, начальник департаменту маркетингу торгової мережі «DЦ» в Україні, говорив на тему: «Реклама vs людини. Як прокласти дорогу до свідомості цинічних обивателів». Пан Дідок розповів, що реклама повинна викликати емоції, тоді вона буде ефективною. Також, звичайно, і продукт має бути якісним. Він навів багато цінних прикладів із праць видатних рекламістів, поділився хитрощами ефективної реклами та закликав учасників конференції ніколи не переставати навчатися, брати найкраще з найкращих джерел. „Можна тихо говорити цікаву інформацію, яка ламає шаблони ”, – зазначив він.

Олена Кулигіна, редактор російськомовної версії РІСУ, поділилася з учасниками досвідом успішного проведення інформаційних кампаній та розповіла про церковний PR. Вона зазначила, що Церква та мас-медіа – не вороги, а партнери. На думку Олени, PR шкодить поганий інформаційний привід, неякісні прес-релізи, маніпуляції або нав’язування, сварки з журналістами, спроби „купити” читача. „Наше завдання – розказати про Церкву та християн й зацікавити журналістів у співпраці” – сказала журналіст. Важливу інформацію вона порадила оперативно направляти до загальнонаціональних мас-медіа.

Віктор Єлісєєв, генеральний директор агенції ефективних комунікацій Quattro Media (Казахстан), говорив про «Креативну церкву». Він розповів про нестандартні підходи у рекламі Бога та Церкви, про досвід західних християн та свій власний. Максим Балаклицький, головний редактор інтернет-газети ПУТЬ, розповів про досвід протестантів у медіа.

Вечірню розважальну програму суботи у вигляді ток-шоу на тему «Гострі кути християнської журналістики» спільно підготували редакції РІСУ та CREDO. Під час ток-шоу обговорювались основні біди християнської журналістики, зокрема: низький професійний рівень, непошана до авторського права, цензура, корупція (джинса), відсутність фінансування, невміння сприймати критику. Думки залу розділилися і дискусія затягнулася до ночі.

Конференція Media Mobilization закінчилася у неділю після обіду. Протягом двох днів було виголошено близько 30 доповідей, обговорено найважливіші питання й тенденції у медіа і розвіртуалено давніх друзів із соцмереж. Тут зустрілися аматори та професіонали, працівники медіа та служителі церков, протестанти, католики та православні. Media Mobilization стала майданчиком для дискусій, спілкування, ділення досвідом для покращення християнських медіа.

За словами учасників, це була найкраща конференція з медіа, організована протестантами на пострадянському просторі.
„Моя газета+” також прийняла активну участь в конференції і поділилась з учасниками своїм досвідом висвітлення духовної тематики в світських ЗМІ, за що головному редактору Людмилі Луніній організатори висловили особливу подяку за системну роботу редакції в цьому напрямку.

У наступних номерах читайте інтерв’ю для „МГ+” відомих публіцистів та служителів.

Галина Королевська за матеріалами CREDO