https://moyagazeta.com/

Місцевому самоврядуванню України відкрито двері до Європейського Союзу

Конференція відбулася в великому органному залі Університету ім.. Адама Міцкевича. Високий рівень представництва, міжнародні стандарти, доброзичливість та гостинність господарів в особі Маршала Великопольського воєводства Марека Возняка сприяли продуктивній роботі. Перед учасниками конференції виступили Комісар ЄС з питань розширення Європейської політики сусідства Штефан Фюле, президент комітету регіонів ЄС Мерседес Брессо, заступник генерального секретаря Європейської служби зовнішньополітичної діяльності Мацей Половський, а також члени – регіональні і місцеві діячі – із Євросоюзу і його східних сусідів.
Від української сторони виступав голова Харківської обласної ради Сергій Чернов. Після дебатів одноголосно були прийняті рекомендації CORLEAP до Східного партнерства, які будуть передані главам держав та урядів.

Новоутворена ініціатива CORLEAP буде:
– сприяти місцевим і регіональним владам в впровадженні Східного партнерства Євросоюзу;
– сприяти співпраці між органами місцевого самоврядування ЄС і східних країн – партнерств, а також бути прикладом співпраці і багаторівневого управління;
– підтримувати реформи і зміцнювати потенціал на місцевому і регіональному рівні країн Східного партнерства.

Східне партнерство – проект Європейського Союзу, що має на меті зміцнення стосунків зі східними сусідами ЄС – Україною, Молдовою, Білорусією, Грузією, Вірменією, Азербайджаном, які бажають в перспективі стати повноцінними членами ЄС. В проекті зроблено акцент на створення зони вільної торгівлі, підписанні угоди про асоціацію, лібералізація візового режиму, співпраця задля енергетичної безпеки. На дані цілі Євросоюз виділив 600 млн. євро до 2013 року.

Перша зустріч Східного партнерства на найвищому рівні відбулася 7 травня 2009 року у Празі. Наступний саміт країн «Східного партнерства» відбудеться 29-30 вересня у Варшаві. Готується амбіційний проект декларації з ініціативи Польщі про перспективи скасування візового режиму для країн – учасниць цієї ініціативи.

Головування Польщі в Євросоюзі надає нові надії для Східного партнерства. А лобіювати українські інтереси на даному шляху будуть в першу чергу країни Вишеградської четвірки (Польща, Словаччина, Чехія, Угорщина).

Віталій Олуйко – представник України в Конгресі регіональних і місцевих влад Ради Європи, депутат обласної ради.