https://moyagazeta.com/

Ну що, клює? або Правила рибалки

Щоб інтереси у всіх були “чистими”, є відповідний державний орган, який покликано за цим слідкувати. Офіційна назва звучить так: Головне державне управління охорони, використання, відтворення водних живих ресурсів та регулювання рибальства у Хмельницький області. Але поки інспектор, представляючись, проговорить назву свого відомства, то співрозмовник якщо не постаріє, то засне. В народі ми їх називаємо просто – рибінспекція.

Що робити, щоб працівники відомства з невимовною назвою не зіпсували Вам відпочинок, ми з’ясовували у начальника обласної рибінспекції Савіціького Сергія Олеговича.
“Перш за все громадяни, які провадять спортивно-аматорське риболовство змушені пам’ятати про декілька основних правил, що регламентують їх відпочинок:
– Не ловити рибу забороненими засобами лову: сітками, екранами, переметами неводами тощо.
– Пам’ятати, що добова норма вилову на водоймах загального призначення становить три кілограми риби на одного чоловіка.
– Митя авто і залишання сміття на берегах водоймищ, мало того що є ознакою дефектного виховання, ще претендує на грошовий штраф.”

Від себе додам, що якщо Ви, шановний читачу, є людиною високої моралі, і Вам заважає відпочивати, чи то мирно рибалити, група браконьєрів, що на очах у всіх ставлять сітки, Ви можете звернутися до цілодобової гарячої лінії за тел 65-82-03 і повідомити про це рибінспекторів. Вони ж свого боку запевняють, що будучи забезпечені технічними і транспортними засобами, в короткий строк відреагують на ваше звернення і вишлють оперативно групу.

Якщо риба, яку ви добули, була виловлена з порушенням “Правил любительського риболовства”, Вам передбачається протокол та штраф. Штраф вимірюється за кожну рибинку незалежно від ваги. Ось деякі штрафи за найбільш популярні види риб, які зловлені з порушенням: сом – 85грн, Судак, сазан, білий амур, товстолоб, щука – 51грн, короп, лящ – 25грн, карась, окунь – 5грн, рак – 1,70грн (максимальна кількість раків дозволених на одну особу – 30шт).

З настанням літа, припиняється навчання у школах, і у багатьох дітей з’являється значно більше вільного часу в світлу пору доби. Цей фактор як проблемний, визначив в своїй роботі інспектор рибоохорони Політика Сергій Олексійович. Діти, без догляду дорослих знаходяться самі на берегах водоймищ. Часто у не завжди безпечний час, коли у випадку нещасного випадку, навіть не буде кого кликати на допомогу. Ми закликаємо батьків, провести роз’яснювальні бесіди з своїми дітьми стосовно небезпеки, яку приховує у собі вода, але ще краще, виділити бодай один вечір на тижні, і разом сходити на рибалку.

Кількість живності у наших водоймах скорочується щороку. І якщо ми хочемо щоб наші діти під словом “рибалка”, згадували проведений з сім’єю незабутній час на березі затишного озера, варто про це дбати самому. Переміни почати зі своєї власної свідомості, а не шукати винних.
Результат можна досягти, лише спільними зусиллями. Бажаємо Вам вдалої рибалки та гарного відпочинку!

Сівець Едуард для «Моя газета»