https://moyagazeta.com/

Скандальний російський консул став почесним росіянином в Криму

Як повідомила прес-служба організації, таке рішення ухвалили 25 травня в Сімферополі учасники спільного засідання думи Російської громади Криму і ради Кримської організації партії Русское единство. З ініціативою виступили голова організації Сергій Цеков і лідер партії Сергій Аксьонов.

Цеков заявив, що, озвучуючи свою позицію щодо прем’єри фільму Хайтарма, Андрєєв не називав всіх кримських татар зрадниками, цей висновок зробили за нього функціонери Меджлісу й підтримали їх журналісти.

“Все, що хотів сказати генеральний консул Росії, – це те, що, знімаючи фільм про трагедію депортації та про події, пов’язані з Великою Вітчизняною війною, автори фільму повинні говорити правду. Зокрема, правду про співпрацю частини кримських татар з фашистами під час війни. А цю правду творці фільму Хайтарама обійшли стороною. Тим самим вони, по суті, підтримують позицію нелегального “меджлісу”, який до цих пір не засудив злочину кримськотатарських колабораціоністів в роки Великої Вітчизняної війни “, – заявив лідер Російської громади Криму.

Як повідомлялося, 23 травня в Сімферополі кримські татари під час мітингу зажадали негайної депортації генерального консула Російської Федерації Володимира Андрєєва, а також оголошення його персоною нон-грата в Україні.

Нагадаємо, раніше російський консул, пояснюючи, чому він не рекомендував російським льотчикам, учням і соратникам двічі героя СРСР льотчика Амет-хана Султана йти на прем’єру фільму Хайтарма, в якому на основі його біографії розповідається про депортацію кримських татар, зазначив, що Росія не могла бути представлена ​​на прем’єрі фільму, “що спотворює правду про Велику Вітчизняну війну”

vidgolos.com