https://moyagazeta.com/

В Хмельницькій області на профілактичних обліках перебуває 2624 особи, що вчинили насильство в сімґї

На сьогодні у міськрайвідділах органів внутрішніх справ Хмельницької області на профілактичних обліках перебуває 2624 особи, що вчинили насильство в сім’ї. За п’ять місяців поточного року працівниками служби дільничних інспекторів міліції здійснено 1395 виїздів на сімейні конфлікти, під час яких задокументовано 1222 факти вчинення насильства в сім’ях. Крім того, за цей же період на території області скоєно 17 злочинів у сімейному середовищі, 6 з них — особливо тяжкі (4 вбивства та 2 тяжкі тілесні ушкодження).

Цілком очевидним є те, що поширена практика притягнення сімейних тиранів до відповідальності шляхом накладення штрафів, яка сьогодні складає 86% судових рішень, не є достатньо дієвою, адже ці кошти сплачуються з сімейного бюджету, і потерпіла сторона, відповідно, зазнає додаткових утисків. Зважаючи на це, працівники міліції звертаються до представників судової влади з проханням застосовувати до порушників, які скоїли насильство в сім’ї, більш суворі стягнення, зокрема, виправні роботи або адміністративний арешт. Також правоохоронці вважають за доцільне внести деякі зміни до законодавства, згідно з якими злісні правопорушники притягувалися б до кримінальної відповідальності.

Також з метою профілактики злочинів, скоєних у сімейному середовищі, працівники міліції щоквартально проводять операцію «Побут», спрямовану на своєчасне виявлення осіб, схильних до вчинення насильства в сім’ї, та дітей, щодо яких вчинено насильство або існує така загроза.

Проводячи масштабну роботу з протидії та профілактики насильства в сім’ї, хмельницькі правоохоронці тісно співпрацюють з відділами у справах сім’ї, молоді та спорту, службами у справах неповнолітніх місцевих державних адміністрацій, громадськими організаціями. Крім того, для розширення своїх знань з цієї проблеми дільничні інспектори міліції відвідують навчальні тренінги, які проходять в рамках міжнародної Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні.

Немає сумніву, що майбутнє нашої держави напряму залежить від мікроклімату в кожній окремо взятій сім’ї, адже діти переймають моделі поведінки своїх батьків і повторюють їх у дорослому житті. Тому спільним завданням правоохоронців, органів місцевої влади та небайдужої громадськості є невтомна робота з профілактики та протидії насильству в сім’ї.

Катерина ШУПРИГАН