https://moyagazeta.com/

Уряд дав добро на видобуток сланцевого газу в Україні

Кабінет міністрів України, після декількох місяців затримки, на засіданні 23 січня нарешті схвалив проект угоди з Shell і ТОВ “Надра Юзівська” про розподіл продукції (УРП), що видобувається на Юзівській площі, розташованій на території Харківської та Донецької областей.

Відповідне рішення закріплене постановою №23-р від 23 січня, її текст оприлюднено на урядовому порталі.

Постановою Кабмін уповноважив міністра енергетики і вугільної промисловості України Едуарда Ставицького на підписання цієї угоди з Shell, яке очікується 24 січня у Давосі в рамках Всесвітнього економічного форуму.

На ньому також відбудеться зустріч президента Віктора Януковича і виконавчого директора Royal Dutch Shell Пітера Возера.

Напередодні Кабмін також спростив доступ іноземних компаній до видобутку нафти в Україні, знизивши на 99% плату за надання спецдозволів на розробку родовищ у рамках УРП.

Як повідомлялося, у травні 2012 року міжвідомча комісія з УРП визначила переможцями конкурсу на розробку Юзівської площі компанію Shell, Олеської площі (Львівська та Івано-франківська обл.) – Chevron.

У січні 2013 року Донецька і Харківська обласні ради узгодили проект УРП щодо Юзівської площі.

В освоєння Юзівської ділянки, прогнозні ресурси якої оцінюються в 4,054 трлн куб. м газу різних типів, на етапі геологічного вивчення планується залучити мінімум 1,6 млрд грн інвестицій і 30 млрд грн на етапі промислової розробки.

ТВІ