https://moyagazeta.com/

Сьогодні, 16 січня, Проскурів перейменували на Хмельницький (відео)

 

22 вересня 1937 року Постановою ЦВКСРСР утворили Кам’янець-Подільську область з центром у місті Кам’янці-Подільському. Новоутворена область займала площу 20,541 тисяч квадратних метрів, у якій проживало 1615,4 тисяч чоловік. До її складу входили 36 адміністративних районів, 3 міста обласного підпорядкування (Кам’янець – Подільський, Проскурів та Шепетівка), 8 міст районного підпорядкування, 22 селища міського типу, 474 сільські ради.

У травні 1941 року обласний центр з міста Кам’янця-Подільського перенесли до Проскурова, але Велика Вітчизняна війна 1941- 1945 років зупинила цей процес.

У роки окупації територія області увійшла до складу генеральної округи Волинь – Поділля. На її території створили дев’ять адміністративних округів: Кам’янець-Подільський, Дунаєвецький, Ярмолинецький, Проскурівський, Летичівський, Старокостянтинівський, Антонінський, Ізяславський та Шепетівський.

На честь видатного державного діяча і полководця Богдана Хмельницького та в ознаменування 300-річчя возз’єднання України з Росією Указом Президії Верховної Ради УРСР від 16 січня 1954 року місто Проскурів перейменувалио на Хмельницький, а область з Кам’янець-Подільської – на Хмельницьку.

Згідно Указу Президії Верховної Ради УРСР від 30 грудня 1962 року, в зв’язку з укрупненням сільських районів на території УРСР, у Хмельницькій області сформували 10 районів: Волочиський, Городоцький, Дунаєвецький, Ізяславський, Кам’янець-Подільський, Красилівський, Летичівський, Старокостянтинівський, Шепетівський та Ярмолинецький.

У січні 1965 року, з метою покращання адміністративного управління, Указом Президії УРСР об’єднали обласну промислову і сільські ради депутатів трудящих в єдину обласну раду депутатів трудящих. Замість 10 на території області було утворено 16 районів.

Станом на 1 січня 2006 року територія області в адміністративному відношенні поділялася на 20 районів, 6 міст обласного та 7 міст районного значення. В області налічувалось 1452 населених пункти, у яких проживало 1373,4 тис.чоловік.

ВСІМ