https://moyagazeta.com/

Колаборантів не стає менше: стало відомо, скільки справ за місяць відкриває поліція

549 справ було розпочато за такими фактами, як публічне заперечення збройної агресії рф проти України, публічні заклики до підтримки рішень і дій рф, до співпраці з рф, до невизнання державного суверенітету України на тимчасово захоплених територіях України

В Україні зменшення виявлених Національною поліцією фактів колаборації на сьогодні не спостерігається.

В Україні станом на 174 день війни не спостерігається зменшення виявлених Нацполіцією фактів колаборації.

Про це під час брифінгу в Укрінформі повідомила речниця Міністерства внутрішніх справ Альона Матвєєва.

«Зменшення виявлених Національною поліцією фактів колаборації на сьогодні не спостерігається. В середньому за місяць нараховується у ЄРДР близько 160 цих фактів», – заявила Матвєєва.

При цьому, стосовно колабораціонізму речниця МВС заявила, що відповідно до даних ЄРДР, у провадженні Нацполіції знаходилося з початку вторгнення росії на територію України і дотепер загалом 1200 кримінальних проваджень.

Повідомляється, що перебуваючи на Прикарпатті, колаборантка поширювала в інтернеті проросійські гасла і закликала відновити СРСР.16 липня 2022, 15:59

Згідно з її словами, з них 549 справ було розпочато за такими фактами, як публічне заперечення збройної агресії рф проти України, публічні заклики до підтримки рішень і дій рф, до співпраці з рф, до невизнання державного суверенітету України на тимчасово захоплених територіях України тощо.

«627 справ було розпочато за фактами добровільного зайняття громадянами України посад, які були незаконно створені на тимчасово окупованих територіях, а також у окупаційній адміністрації рф, або щодо добровільного обрання до таких органів тощо», – зазначила представниця МВС.

Водночас вона наголосила, що з цих 1200 кримінальних проваджень у ході досудового розслідування 199 особам було повідомлено про підозру.

Згідно з інформацією МВС, ці люди переважно є: представниками держорганів і органів місцевого самоврядування – 6; експрацівниками правоохоронних органів – 4; представниками ТОВ або ФОП – 3; цивільними громадянами – 166.

«За результатами розслідування у 101 кримінальному провадженні матеріали щодо підозрюваних було направлено до суду. Найбільше у таких областях, як Житомирська – 33, Сумська – 15, Київська – 10», – підсумувала Матвєєва.

Нагадаємо, що колишнього мера Куп’янська Харківської області Володимира Демченка підозрюють в колабораційній діяльності.

Напередодні у Мелітополі українські партизани підірвали Олега Шостака – одного з колаборантів, соратника гауляйтера Балицького.