https://moyagazeta.com/

ГлавКРУ Украины отвечает на запрос «Моей газеты+»

Как же обстоят дела со свободой слова сегодня, спустя четыре года? Как складываются отношения местных властей с прессой на региональном уровне?
В последнем случае, в «Моя газета+» была опубликована серия статей под названием «Дело шито на заказ». В этих материалах было упомянуто Контрольно-ревизионное управление в Хмельницкой области как одно из действующих лиц . После направления письма с предложением о комментариях в указанную госструктуру, в редакцию явился один из ее представителей с претензиями относительно данной публикации.
 

Голові головного контрольно-ревізійного
управління України
М. Сивульскому
04070 Київ вул. Сагайдачного

Копії:
Начальнику контрольно-ревізійного управління в Хмельницькій області

Голові Хмельницької обласної державної адміністрації
І. Гавчуку

Головного редактора обласного громадсько-політичного видання «Моя газета+»
Л. Луніної
м. Хмельницький
вул. Кам’янецька, 74 офіс 8
Тел.. 700-997, 75-25-11,
8 (068) 418-06-56

СКАРГА НА ДІЇ ПОСАДОВОЇ ОСОБИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ

Хмельницька обласна громадсько-політична газета „Моя газета+” в № 13-14 -07.05.2009 р. розпочала журналістське розслідування за фактами зловживання службовим становищем органами обласної влади, у тому числі й обласного КРУ.
Факти зловживання викладені як в № 13-14, так і в №17, в статтях „Дело шито на заказ” і „Как шили дело”(газети додаємо). Для всебічного висвітлення проблеми в останньому номері редакція запросила до співрозмови керівництво Хмельницького обласного КРУ. Листом №71 від 31.07.09р.(додаемо) ми запропонували працівників КРУ до коментарю, до 12.08.2009 коментарі не отримали.
І взагалі, хочу підкреслити що на статтю реакція працівників КРУ у Хмельницькому була неадекватною: спочатку в редакцію прийшов робітник обласного КРУ К., який почав ображати мене і погрожувати розправою, а саме сказав: «Яке право ти це мала друковати без дозволу КРУ(!), що ти про себе возомнила, ти захотіла війни – то будеш її мати, а я, як ти знаєш, вмію воювати, я тебе задавлю… економічно і дуже скоро». Швирнувши газети, пішов з офісу. Він це говорив з порогу при відкритих дверях, в присутності працівників газети. Потім, 13.08.09 в 17.00 я отримала листа, яким перший заступник начальника своєю відповіддю фактично відмовився від коментарів за фактами виявлених порушень (додаємо).
Виходячи з вищевикладенного: відмови прокоментувати порушення закону при перевірці фірми контрольно-ревізійним управлінням, а тільки надання „звичайної відписки” та погрози в мою адресу ПРОШУ:
1. Розібратися в цій справі та прокоментувати факти проведення ревізії фірми „Хмельницький — Рошен” провідним контролером-ревізором Д. по реєстру накладних, а не по самим накладним (документи в статті надруковані) — зарахування керівництвом обласного КРУ ревізії фактично діяльності тільки одного торг агента І., а також ще й по реєстру ревізією діяльності фірми.

2. Дати пояснення: чи був візит посадової особи пресс-служби обласного КРУ до редакції газети «Моя газета+» вказівкою керівництва даної служби та носив офіційний характер, чи він відбувся з власної ініціативи К. та був неофіційним відвідуванням в робочий час даного посадовця якій використав чей час для визиту з погрозами?
3. Призначити адміністративне розслідування за моєю участю за фактом образ та залякування мене робітником обласного КРУ К. та проінформувати мене згідно з законом про результати перевірки цього факту та про вжиті заходи до державного посадовця К.
Додаток: номери газет, копії листа.
Виходячи з того, що цей лист є скаргою на обласне КРУ, прошу не пересилати скаргу їм на розгляд, а зробити це фахівцям головного контрольно-ревізійного управління України.

З повагою Редактор газети “Моя газета+” Л. Луніна

Отсканированная копия

 

Редактор сочла за необходимое уведомить Главное КРУ Украины о превышении госслужащим служебных полномочий . И вот какой ответ получила редакция:

 

Начальнику КРУ
в Хмельницькій області
Крупі В.М.

Головному редактору обласного громадсько-політичного видання „Моя газета +” Луніній Л.В.
вул. Камянецька, 74 (5-й етаж) м. Хмельницький, 29000

Про розгляд звернення

Головне контрольно-ревізійне управління України отримало скаргу редакції видання „Моя газета +” від 13.08.2009 №78, в якій оскаржуються результати позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності ТОВ „Рошен-Хмельницький” та результати розгляду КРУ попереднього звернення редакції видання „Моя газета +”, та враховуючи, що лист КРУ від 11.08.2009 № 22-12-18/3590 підписано в.о. начальника КРУ Яворським B.C., ГоловКРУ на підставі ст. 13 Закону України „Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні” (за якою скарги на дії працівників КРУ розглядаються начальником регіонального КРУ) доручає:
забезпечити всебічний і об’єктивний розгляд звернення редакції видання „Моя газета +”, під час якого перевірити дотримання КРУ вимог законодавства при розгляді попередніх звернень зазначеної редакції та при проведенні позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності ТОВ „Рошен-Хмельницький”.
У разі встановлення фактів недотримання КРУ законодавства при розгляді звернень редакції видання „Моя газета +” чи проведенні позапланової ревізії фінансово-господарської діяльності ТОВ „Рошен-Хмельницький” ГоловКРУ доручає:
вирішити питання щодо притягнення винних працівників КРУ до відповідальності;
поінформувати про результати розгляду звернення в установлений законодавством термін редакцію видання „Моя газета +”, а про виконання цього доручення – Управління внутрішнього контролю та камеральних перевірок ГоловКРУ з доданням копії відповіді, направленої редакції видання „Моя газета +”, та інших матеріалів щодо розгляду звернення.

Заступник голови
В.Б.Скирта

Отсканированная копия

Ответ дал надежду на скорое и справедливое рассмотрение дела представителями Главного управления.
Ну что же, посмотрим. Возможно, пожелания Президента о сотрудничестве прессы с властями касается только верховных органов власти. Местные же действуют на свое усмотрение – у них, видимо, остаются темы-табу для журналистов.
 

Автор: Информационная служба “Моей газеты+”