https://moyagazeta.com/

Лист у редакцію

Головному редактору
Громадсько-політичного
видання
«Моя газета+»
Луніній Л.В.

Подзігун Валентина Степанівни,
жительки м.Гайсин
Він. обл.вул. Маркса, 65/66

ЗАЯВА
Про проведення журналістського розслідування

З великим проханням звертаюсь до Вас допомогти нам, тому що перед нами замкнули усі двері. Суть ось у чому: 30 травня 2007 р. мій батько, ветеран війни Карнафель С.Н., був важко побитий сусідкою Хмельничою Л.А. разом зі своїм співмешканцем Куликом Д.І. та родичем Сидорчуком О.М. Це стало наслідком того, що батько перешкоджав Хмельничій скоювати крадіжки щебня, що був завезений для ремонту дороги біля наших будинків.

На місце пригоди виїжджали працівники міліції, складались акти, протоколи. Сусідка сказала, що до факту крадіжки був причетний працівник міськвиконкому Воропай В.І.. Може тому все розслідування повернули в інший бік. Навіть те, що мером міста був направлений працівник міськвиконкому Дорощук Р., щоб як слід розібратися у цій ситуації, не допомогло. З часом зникли акти, заяви, протоколи опитування. Після проходження всіх процедур щодо побиття батька, нам було відмовлено в порушенні кримінальної справи за відсутністю складу злочину, як постановою ДІМ Гнатюка С.А. від 20.6.07 р., так і начальника Шепетівського МРВВС Новака С.В. від 4.07.07 р.

Стан здоров’я батька погіршувався. Він просив дозволу обласного прокурора (23.07.07 р.) зробити повторну перевірку викладених фактів. Стаціонарне лікування полегшення не принесло. 20 серпня 2007 р. батько помер, не дочекавшись ніякої перевірки. Він переніс як фізичну, так і душевну травму.
Зазначу, що дослідження трупа Карнафель С.Н. проводив судово-медичний експерт м. Шепетівки Кормилецький С.М., який в акті № 317 від 20.08.07р. відмітив, що виявлені переломи ребер 3,4,5,6 ліворуч, та 2,3,4,5,6,7,8 ребер праворуч – посмертні.
А 29.08.07 р. постановою слідчого СВ Шепетівського МР ВВС Суботенка М.І. знов було відмовлено у порушенні кримінальної справи за фактом смерті Карнафель С.Н., так як згідно «повідомлення» завідуючого Шепетівським МРВ СМЕ причиною смерті стала ішемічна хвороба серця.
Зі змістом акта судово-медичної експертизи нам не давали ознайомитися. Матір посилали до різних інстанцій, і лише через 2,5 місяці ми його побачили. Перед дослідженням трупа експерт Кормилецький попросив у нас медичну картку, а після повернення вона стала вдвічі тоншою, тому що з неї було вилучено багато документів (направлення на обстеження, знімки, результати обстежень та ін.).
Зі своїми скаргами я та моя мати неодноразово зверталися до обласного прокурора, в обласні управління охорони здоров’я, але результату не було ніякого. Відписки отримували багато разів лише від Шепетівської міськрайонної прокуратури. Дозволу на ексгумацію не дочекалися. Це ж зрозуміло, для чого затягувалися всі строки.

Зі скаргами зверталися до Кабінету Міністрів України, до Генерального прокурора, але ніяких перевірок так і не відбулося.
Слідчий Суботенко М.І. запевняв матір восени, що ось все буде незабаром зроблено, і це у той час, коли у нього вже лежала постанова про відмову в порушенні кримінальної справи, датована 26 серпня 2009 р. І тільки тоді, коли я звернулася до нього, а саме 28.12.2009 р., я отримала документ на руки. І жодного слова про сусідку, та ким були поламані ребра. Ніяких розслідувань та опитувань ми так і не дочекалися.

Ми робимо висновок, що експерта м. Шепетівки Кормилецького С.М. прикриває керівництво обласного бюро судово-медичної експертизи, тому що 26.12.08 р. постанова про відмову у порушенні кримінальної справи була скасована обласною прокуратурою, і дана вказівка на проведення ексгумації, якої досі не проведено.
 

 

 

Автор: Информационная служба “Моей газеты+”