Діючі штурмани Хмельниччини і їх курсантська зміна працюють разом

Заступник командира бригади з виховної роботи підполковник Микола Старушик повідомив, що метою льотної зміни Чугуївського екіпажу на аеродромі базування бомбардувальників Су-24М і розвідників Су-24МР було підтримання навичок навігації штурманами бригади тактичної авіації.

Таким чином, протягом льотної зміни 22 штурмана виконавши польоти на спеціально обладнаному літаку АН-26Ш (“Ш” – штурманський), під контролем старшого штурмана бригади підполковника Ігоря Геруса відпрацьовували підготовку та контроль готовності повітряного судна до виконання польотного завдання, працювали над обладнанням робочих місць.

Загальний наліт за зміну склав трохи більше дев’яти годин. Відтак, кожен штурман у підсумку дописав у свою льотну книжку майже півгодини. Підполковник Ігор Герус підсумовуючи додав, що усі його підопічні із поставленими завданнями справились добре. Серед кращих старший штурман бригади відзначив штурманів авіаційних ескадрилей капітанів Романа Чехуна, Олександра Баранецького і штурмана ланки лейтенанта Олександра Вовка.

Варто також зазначити, що борт з Чугуєва до Старокостянтинова прибув з курсантами третього курсу льотного факультету Харківського університету Повітряних Сил ім. Івана Кожедуба, які навчаються за спеціалізацією “штурман”.
Начальник штурманської служби – старший інспектор-штурман ХУПС полковник Вадим Бондар зауважив, що під час польоту курсанти відповідно до навчальної програми відпрацьовували на робочих місцях маршрутний політ по повітряних трасах та поза ними з посадкою на іншому аеродромі. За діями курсантів у повітрі спостерігали і оцінювали їх роботу начальник кафедри повітряної навігації та бойового управління авіацією льотного факультету полковник Олександр Шейгас і старший викладач цієї кафедри підполковник Віктор Петренко.

Крім того, полковник Вадим Бондар додав, що паралельно з практичним навчанням курсантів крім штурманів бригади тактичної авіації зі Старокостянтинова навички навігації підтримали і п’ятеро штурманів авіаційної транспортної бригади з Вінниччини та Миколаївського спеціалізованого Центру бойової підготовки авіаційних фахівців ЗС України.

Андрій Агєєв.
Регіональний медіа-центр Міноборони України