https://moyagazeta.com/

“Газпром” знизив ціну на газ для Європи в середньому на 10%

“Газпром” пішов на поступки за підсумками переговорів з рядом важливих клієнтів холдингу – в тому числі французькою GDF Suez, німецькою Wingas, словацькою SPP і турецькою Botas”, – зазначив О.Медведєв.

“Наші партнери попросили нас переглянути ціни, … ми скорегували параметри формули, що призвело до відносного зниження цін у середньому на 10%”, – зазначив він, додавши, що компанія не погодилася на заклики клієнтів збільшити частку газу, прив’язаного до ціни на спотовому ринку.

“Нова ціна буде гарантувати конкурентоспроможність російського газу”, – сказав заступник голови правління.

Раніше “Газпром” повідомляв, що в 2011 році підвищив видобуток на 0,9% – до 513 млрд кубометрів, експорт до Європи – на 8%, до 150 млрд кубметрів.

Минулого тижня “Газпром” оприлюднив квартальний звіт по РСБУ, з якого випливало, що холдинг продовжує консультації з перегляду контрактів з рядом європейських споживачів – зокрема, повідомлялося про проведення комерційних консультацій з компаніями RWE Transgas, Shell Energy Europe, E.On Ruhrgas, Eni, GWH Gashandel, Centrex, EGL, GasTerra, Dong, PGNiG. До числа тих, з ким “Газпром” уже вів переговори в 2011 році, додалися італійська EGL, голландська GasTerra, данська Dong.

Нагадаємо, за підсумками переговорів в 2010 році були досягнуті домовленості з компаніями E.On, WIEH, Wingas, GDF Suez, Eni, EGL, Sinergy Italiane, ERG, GWH Gashandel, Econgas і Gasterra. У 2011 році були переглянуті ціни з PremiumGas, Edison (поставки через СП “Промгаз”), GDF Suez (Франція), Wingas (Німеччина), SPP (Словаччина), Sinergie Italiane (Італія). На початку січня 2012 було підписано угоду про позачергове перегляд контрактної ціни з компанією Econgas (Австрія).

У листопаді минулого року О.Медведєв говорив журналістам, що цієї зими ціна на європейських біржових майданчиках досягне 400 дол. за тисячу кубометрів, у той час як в 2009 році становила 200 дол. Однак поки цей прогноз не виправдався.

Источник: УНН