44 роки пропрацював у Палаці творчості Юрій Іванович Гурєєв. Він був засновником та художнім керівником ансамблю „Подолянчик”, який славить Поділля та Україну, їх культуру та звичаї на батьківщині та далеко за її межами. Сюжетні танці, поставлені Юрієм Гурєєвим, прочитуються навіть недосвідченим у хореографії глядачем. Цими днями засновнику славнозвісного ансамблю танцю „Подолянчик” виповнилось би 75 років.
Міський голова Сергій Мельник назвав Юрія Івановича Гуряєва справжнім українцем, зазначивши, що українців потрібно визначати не за призвіщем, не за народженням, а по тому, скільки людина зробила для України. „Нам приємно, що зроблена така величезна робота, яка буде служити не одному поколінню. Впевнений, що діти, які пройшли через „Подолянчик”, отримали дуже великий виховний поштовх – вони вже будуть справжніми українцями” – сказав міський голова. Мер міста повідомив, що на сесії міської ради було прийнято рішення з присвоєння Ю.І.Гурєєву звання Почесного громадянина міста Хмельницького, додавши, що життя цієї людини буде продовжуватися завдяки тому, що „його справи, постановки будуть передаватися від поколінь до поколінь”.
Про роки творчої співпраці, про натхненну діяльність, навчання, успіхи, багаточисельні виступи за кордоном згадували колеги, друзі та учні засновника ансамблю подільського танцю.
Від імені батьків учнів, виступила Світлана Делікатна: „Такого педагога, як Юрій Іванович, потрібно буде чекати ще дуже довго.” Вона зазначила, що спогади та враження від концертів Юрія Гурєєва назавжди залишалися у пам’яті та серцях тих, хто коли-небудь завітав до Хмельницького. За її словами, пан Юрій досконало знав звичаї та традиції краю й розробив одяг для танцюристів, одягнувши їх у костюми саме Подільського регіону. „Я думаю, що наша обласна культура ще не зовсім зрозуміла, кого вона втратила. Тому що такого фахівця, знавця подільського народного танцю, мабуть, в області більше немає” – з сумом зазначила виступаюча.
Всі народні колективи, які є в області й зараз працюють, вчилися у Юрія Івановича.
За словами пані Світлани, Юрій Гурєєв був неординарною, й дещо важкою людиною, прямолінійною, вимогливою. Але, окрім вимогливості до дітей, він був вимогливий до себе: „Все життя вчився, постійно вдосконалювався. Не зважаючи на те, що він був вимогливий, діти, учні його любили”.
Донька Світлани Делікатної навчається у „Подолянчику”, молодшу доньку також планують привести сюди: „Тут дітей оберігають від згубного впливу вулиці” й додала, що у „Подолянчику” українцями стають навіть ті, хто ними не є за походженням, адже в колективі їм прищеплюють любов до України, до її культури та звичаїв.
На урочистостях виступив також художній керівник ансамблю танцю „Подолянчик” Іван Гурєєв, який продовжує справу батька: „У Хмельницькому й за межами України дуже багато учнів Юрія Івановича, які продовжують його справу. Дуже хотілося б, щоб ми кожного дня згадували нашого вчителя та щоб кожен наш крок перевіряли по ньому – як би це зробив він, як би вчинив у даній ситуації”. Пан Іван зазначив виловив побажання, щоб учні та педагоги ансамблю гідно несли справу свого засновника. Син Ю.Гурєєва вважає, що з роками вихованці та педагоги ансамблю більше відчуватимуть, якою великою для них є втрата Юрія Івановича Гурєєва.
Право відкрити меморіальну дошку залуженого вчителя України, засновника народного ансамблю Ю.І.Гурєєва надали міському голові Сергію Мельнику та вихованцям ансамблю танцю „Подолянчик”.
Галина Королевська для „Моя газета+”
Фото автора