https://moyagazeta.com/

На Хмельниччині переоснащуватимуть застарілі вугільні та газові котельні

В першу чергу, планується переоснащення об’єктів бюджетної та соціальної інфраструктури. Передбачається, що їх модернізація дозволить зекономити до 15% бюджетних коштів в порівнянні із закупкою вугілля або газу. Нові котельні будуть працювати на альтернативних видах палива – пелетах, брикетах, щепі, а також кусковому торфі, запаси якого є на території області.

«Одне з найсерйозніших завдань, яке стоїть перед нами – зменшення споживання дорогого імпортного російського газу. Зробити це можна за рахунок енергозбереження і більш широкого використання місцевих видів палива. Але такі заходи потребують великих коштів, тому потрібен інвестор. Нам вдалося залучити компанію «Укртепло», яка має досвід реалізації відповідних проектів та «Комітет енергетичної незалежності України», що вже давно працює в сфері енергоефективності. Вже в цьому опалювальному сезоні планується встановити нові модульні котельні і розпочати виробництво теплової енергії в бюджетних установах, що, по-перше, дасть відчутний економічний ефект, а, по-друге, дозволить надавати послуги на якісно іншому рівні», – зазначив заступник начальника Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Олег Гуменний.
За словами голови Комітету енергетичної незалежності України Івана Надєїна, Хмельниччина – не перша область, в якому «УКРТЕПЛО» буде замінювати старі котли з низьким коефіцієнтом корисної дії на нове сучасне обладнання.

«В минулому році ми реалізували аналогічний проект в Одеській області. Зокрема, реконструювали 10 існуючих котелень, що за підсумками опалювального сезону дозволило виробити більше 4 тис. Гкал та зекономити кошти мсцевого бюджету. Крім того, в регіоні було налагоджено виробництво твердого біопалива з соломи, а це дозволило створити десятки нових робочих місць. За таким же алгоритмом компанія буде працювати і на Хмельниччині. Тим більше, що область володіє значним потенціалом в сфері альтернативної енергетики, тому тут теж буде відпрацьований повний цикл – від виробництва сировини до виробництва і транспортування теплової енергії. Проте якщо більш детально, то вже на першому етапі, пропонується переобладнати 7 об’єктів, запланована сума інвестицій становить 3 млн. грн.», – підкреслив Іван Надєїн.

Згідно Меморандуму, за участю сторін на чолі з представником Хмельницької ОДА створюється робоча група, яка буде координувати процес реалізації проекту.
«Між нами буде тісна взаємодія, на всіх етапах, щоб не було ніяких штучних перешкод і вже на початку опалювального сезону розпочали свою роботу перші об’єкти», – підсумував Олег Гуменний.

Источник: Хмельницька ОДА