https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому будується доступне житло

 – 120-квартирного житлового будинку на вул. Озерній, 6/2А;
– 105- квартирного житлового будинку на вул. Озерній, 6/2Б;
– 180-квартирного житлового будинку на вул. Озерній, 6/1Д.

В 2012 році 38 хмельничан за програмою пільгового іпотечного кредитування отримали кошти для придбання житла.
Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 року № 343 (зі змінами) затверджено Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів, який діє і в 2013 році.
Пільгові іпотечні кредити надаються на придбання квартир в об’єктах житлового будівництва та в житлових будинках, прийнятих в експлуатацію після 2007 року, де є нереалізовані забудовниками квартири. Перелік таких об’єктів затверджується рішенням Міжвідомчої комісії при Мінрегіоні України.

По місту Хмельницькому затверджено 11 об’єктів, в яких реалізується майже 300 квартир з вартістю 1 м² житла від 4,9 до 5,8 тис. грн.
Загальні параметри іпотечної програми:
– перший внесок позичальника – не більше 25% вартості квартири (визначає банк). За бажанням позичальника розмір такого внеску може бути збільшено. Як перший внесок можуть зараховуватись кошти, сплачені позичальником за перевищення нормативної площі та розрахункової вартості квартири. Розмір першого внеску може бути зменшено у разі надання додаткової застави за кредитним договором відповідно до умов банку;
– максимальна ставка банку на момент видачі кредиту — 16% річних, з яких держава компенсує 13%, тобто в дійсності громадянин платитиме 3% річних. Компенсація частини процентної ставки проводиться на спеціальний рахунок людини через органи казначейства;
– термін кредитування до 15 років;
– нормативна площа житла визначається виходячи з розрахунку 40м² загальної площі на одинокого громадянина чи сім’ю з 2-х осіб та 18 м² на кожного наступного члена сім’ї, але не більше як 76м²;
– нормативна вартість 1м² житла встановлена для міста Хмельницького 5000 грн.;
– вартість загальної площі житла, що перевищує нормативну площу та/або розрахункову вартість, сплачується позичальником відповідно до умов договору на придбання житла.

Основні вимоги до потенційного учасника програми:
– громадяни, які на підставі ст. 34 Житлового кодексу Української РСР перебувають на квартирному обліку;
– громадяни, які забезпечені житловою площею менше 9м² на одного члена сім’ї, або проживають в гуртожитку;
– платоспроможність: щомісячний платіж по кредиту не повинен перевищувати 50% сукупного доходу сім’ї, а після сплати платежу на одного члена сім’ї повинно залишитися не менше прожиткового мінімуму (1100 грн. на особу).
Пільгові іпотечні кредити надають АТ “Ощадбанк”, “Укргазбанк”, “Укрексімбанк”.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2009 року № 140 затверджено Порядок забезпечення громадян доступним житлом.
Забезпечення громадян доступним житлом здійснюється шляхом надання державної підтримки, яка полягає у сплаті державою 30% вартості будівництва доступного житла.
Державна підтримка надається на площу 21м² загальної площі на одну особу та 10,5 кв.м на сім’ю.
Державна підтримка надається шляхом сплати за рахунок коштів державного та/або місцевого бюджетів 30% вартості нормативної площі доступного житла. При цьому громадянин вносить на свій поточний рахунок відкритий в уповноваженому банку, кошти в обсязі 70 відсотків вартості нормативної площі доступного житла.
Право на державну підтримку мають громадяни, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, включені до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов та визначені такими, що мають право на доступне житло, а також середньомісячний грошовий дохід яких разом з членами їх сім’ї з розрахунку на одну особу не перевищує п’ятикратного розміру заробітної плати в регіоні.

Більш детальну інформацію можна отримати в інформаційно-консультативному центрі за тел. (0382)79-48-05, 76-23-66 м. Хмельницький, вул. Грушевського, 87, кім. 408, 415 або в відділі обліку та розподілу житлової площі Хмельницької міської ради за тел. (0382) 65-60-64; 79-27-73, м. Хмельницький, прв. Пушкіна, 5.

Фото zotov-news.blogspot.com