https://moyagazeta.com/

Понад 3 мільйони гривень від нелегальних оборудок з металобрухтом приховали на Хмельниччині

З незаконного обігу вилучено 37 тонн металобрухту на загальну суму у майже 104 тисячі гривень. Про це повідомили у прес-службі ДПС у Хмельницькій області.
Впродовж минулого року жадібні до швидкої наживи ділки одного із товариств з обмеженою відповідальністю налагодили на теренах міст Хмельницький й Чернівці роботу нелегальних пунктів із заготівлі та прийому брухту металів від населення. Відображенням цих операцій у фінансових документах підприємства зловмисники „не переймались”.

Надалі вторинна сировина спрямовувалась на переробку до металургійних комбінатів східного регіону України. Розрахунки за товар здійснювались у безготівковій формі. Проте лише частина коштів йшла на офіційні рахунки товариства, решта ж – на особисті банківські картки працівників підприємства, з яких гроші вже конвертувались у готівку. Звісно ж у бухгалтерському та податковому обліку горе-заготівника цим операціям місця не знайшлось.
„Слідчим відділом податкової міліції ДПС у Хмельницькій області порушено кримінальну справу за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Крім металобрухту у шахраїв вилучено комп’ютерну техніку, документи «чорної» бухгалтерії та 111 тисяч гривень готівкою. Наразі триває слідство”, – резюмував перший заступник голови ДПС у Хмельницькій області – начальник управління податкової міліції Олександр Гажос.