Прокуратура вирішує понад 20 звернень громадян щодня

Понад третину заяв та скарг, які надходять до прокуратури, спрямовано для вирішення в межах їх компетенції до органів державної влади, контролю та інших установ, як того вимагає законодавство. Проте не завжди посадовці додержуються законних прав та інтересів громадян. У таких випадках застосовується весь діапазон прокурорських повноважень.

 

Наприклад, у Славутську міжрайонну прокуратуру надійшло колективне звернення працівників ДП «Ганнопільський спиртзавод» про тривалу невиплату їм заробітної плати. За результатами розгляду цього звернення прокуратура в інтересах 52 працівників заводу заявила до суду позови про стягнення на їх користь зарплатні на загальну суму понад 251 тисячу гривень. Наразі стягнуті за рішенням суду кошти виплачуються у примусовому порядку.

 

Під особливою увагою органів прокуратури Хмельниччини – захист прав і свобод соціально незахищених верств населення. Приміром, лише завдяки втручанню Старокостянтинівської міжрайпрокуратури, до якої звернулась 87-річна жительки м. Старокостянтинів, приватний підприємець з Харківської області повернув заявниці чималі кошти, затрачені нею на покупку неякісного електромасажера.

 

На особистому прийомі у прокурорів побувало майже 3 тисячі громадян. Безпосередньо керівництву прокуратури області виклали свої проблеми 120 заявників, а 34 з них – особисто прокурору області Юрію Голубу. Ефективно при цьому використовується зворотний зв’язок з жителями населених пунктів під час виїздів. На виїзних прийомах до прокурора області та його заступників звернулось 30 громадян.

Прес-служба прокуратури Хмельницької області