https://moyagazeta.com/

Тютюновий фальсифікат ішов у Європу

З тютюну, завезеного в Україну контрабандою, виготовляли сигарети з фільтром, розфасовуючи їх у пачки з написами престижних марок „Marlboro”, „Regal”, „Superings”, „Mayfair”, „LM” і відправляли контрабандою за кордон. На упаковках війтовецьких „виробників” писалося, що продукцію виготовлено в Англії. У тому ж переконував штрих-код товару. Зрештою, й про шкідливість куріння європейців попереджали англійською.

„Такого масштабу підпільного виготовлення сигарет за останні чотири роки й не пригадую. Все говорить про те, що тут працювали високопрофесійні організатори бізнесу. На території, огородженій високими залізобетонними плитами, для завезених із Тернопільської, Луганської областей та з Росії робітників влаштували готель на шістнадцять кімнат, спортзал. Найманці працювали у підвалі площею приблизно у півтисячі квадратних метрів вахтовим методом – по два тижні. За територію їм виходити заборонялося, по суті це свого роду добровільна тюрма для найманої робочої сили, – розповів голова ДПА у Хмельницькій області Михайло Кацан. – Зважаючи на кількість місць у готелі й виробничі потужності, вимоги технології, тут одночасно працювало приблизно по 35 чоловік. І хоч вироби такого класу в європейських країнах продають по 3 – 5 євро за пачку, ні місцевий, ні державний бюджети не отримали від того ні копійки”.

З незаконного обігу вилучено лінію з виробництва сигарет, сировину й етикетки. За попередніми підрахунками, це все коштує приблизно три мільйони гривень. Оперативні заходи з метою встановлення організаторів виробництва і власників обладнання тривають.

За словами затриманих працівників, їх зустрічали на залізничному вокзалі у Хмельницькому, перевозили у бусах. Адреси, за якою вони працювали, назвати вони не могли. За кожну вахту отримували по дві з половиною тисячі гривень. Ті ж, хто працював у шкідливих умовах – можливо й більше.

Варто сказати, що крім кулаків боксерів-майстрів спорту, які були охоронцями, територія обстежувалася дванадцятьма відеокамерами. Вхід у цех, обладнаний двома фасувальними верстатами зарубіжного виробництва, замаскували мішками пророслої і підгнилої цибулі. Запах гнилих овочів ще й маскував тютюнові аромати.

Навіть працівники сусідніх із підпільним виробництвом підприємств, запрошені понятими, і голова Війтовецької селищної ради Павло Шелест були здивовані тим, що побачили. Розслідування кримінальної справи довкола масового підпільного виробництва тютюнових виробів, мабуть, спонукає ще не раз здивуватися.

 

Автор: Михайло Цимбалюк