У Хмельницькому тривають рейдові перевірки обґєктів торгівлі та закладів громадського харчування

Міська влада, в межах наданих їй повноважень, здійснює всі можливі заходи щодо вирішення даної проблеми. На спільних засіданнях комісії з питань забезпечення своєчасності та повноти сплати податків, погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій, інших соціальних виплат та робочої групи зі сприяння легалізації “тіньової” зайнятості населення та “тіньової” заробітної плати визначаються сфери діяльності, в яких найбільш можливе використання нелегальної праці.

Робочою групою з легалізації тіньової зайнятості, до складу якої, окрім представників управління праці, соціального захисту населення і охорони здоров’я, увійшли представники ДПІ у м. Хмельницькому, управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому, Фондів соціального страхування, Хмельницького міського центру зайнятості, органів внутрішніх справ та інших структур, для перевірок обрані об’єкти торгівлі та заклади громадського харчування.

Так, протягом останнього місяця, в ході 9 рейдів перевірено понад 100 приватних підприємців, що здійснюють діяльність у приміщеннях: ТЦ “Оазис”, супермаркеті “Фуршет”, ТЦ “Ріко”, ТЦ “Променад Олександрівський”, ТЦ “Атріум”, Центрального міського стадіону.

Під час більшості перевірок виявлено нелегальних працівників. Матеріали таких перевірок направляються до прокуратури.
Також здійснено відповідні перевірки юридичних осіб:
– ТОВ “Візантія” (нелегального використання праці не виявлено),
– ТОВ «Хмельницьклегпром» (під час перевірки 38 працівників повідомили свої прізвища. Документи, які підтверджують трудові відносини роботодавець не надав. Акт перевірки направлено до прокуратури м. Хмельницького для відповідного реагування).
27 липня відбулась чергова перевірка діяльності приватних підприємців, що орендують приміщення у Центральному універмазі міста.
Виявлено, що у переважної більшості підприємців працівники оформлені офіційно. Представники контролюючих органів планують здійснювати повторні перевірки торгових центрів.

Рейдові перевірки і в подальшому планується проводити щотижнево у різних мікрорайонах міста. Перевірятимуться також швейні цехи і автозаправки.
Працівники управління праці, соціального захисту населення та охорони здоров’я вкотре звертаються до роботодавців з рекомендацією не порушувати законодавство про працю та легалізувати трудові відносини.

До уваги громадян міста! У разі порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю, ви можете звернутись до управління праці, соціального захисту населення та охорони здоров’я за адресою: вул. Проскурівського підпілля, 32, або за номером телефону: 70-41-46.

Автор: УВІП