https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому відбулася мирна хода на підтримку полонених азовців

 Поверніть Героїв додому: у Хмельницькому пройшли мирною ходою на підтримку полонених захисників

Щоп’ятничні акції започаткували у серпні.

Сьогодні, 16 вересня, у Хмельницькому вкотре відбулася акція на підтримку полонених захисників та захисниць «Азовсталі», Маріуполя та інших військовополонених, з різних підрозділів Збройних Сил України та добровольчих батальйонів. Ще у серпні її започаткувала громадська організація «Захист» разом із родичами військовополонених.

Декілька таких акцій вже відбувалися на Майдані Незалежності в Хмельницькому та в декількох громадах області. Цього разу локацію змінили – акція відбулася в центрі міста біля «Дитячого світу». Звідси мирною ходою в пам’ять про загиблих знайомі та близькі Героїв, активісти та просто небайдужі люди пройшлися Проскурівською, щоб вкотре нагадати про загиблих українських військовополонених в Оленівці, а також всіх тих Героїв та Героїнь, які поклали життя, захищаючи Незалежність України з 2014 року.

«Продовжуємо такі акції саме у п’ятницю, і це не випадково, – каже волонтерка ГО «Захист» Леся Стебло. – Бо саме у п’ятницю був останніх вихід бійців з «Азовсталі», коли військовополонених забирали російські окупаційні війська. Також в п’ятницю 29 липня стався теракт в Оленівці, де загинули понад пів сотні захисників України».

Нагадаємо, з 16 по 20 травня з території «Азовсталі» вийшли майже 2500 захисників та захисниць Маріуполя, яких забрали до полону. Як зазначає  координаторка, наші полонені, на жаль, вимушено  перебувають  у величезному інформаційному вакуумі,  а рашистські пропагандисти всіляко намагаються переконати їх, що в Україні про «азовців» і решту полонених, починаючи з 2014 року,  забули. Але ми знаємо, що це не так, бо щоп’ятниці,   такі акції проводять  по всій неокупованій території України, а також за кордоном, аби й міжнародна спільнота не забувала, що вона брала на себе відповідні зобов’язання щодо дотримання належних умов утримання полонених. Адже досі про них нічого не відомо. А тіла загиблих досі не можуть забрати родичі. Цьому рашистському звірству  Україна і світ мають покласти край, об’єднатися і разом боротись.

«Я вийшла за свого чоловіка, він виходив з «Азовсталі» 20 травня, потім 13 липня зателефонував, сказав, що в Донецькому СІЗО чекає на суд. Йому інкримінували участь в «терористичній» організації «Азов». З того часу я про нього не знаю нічого»,  –  розповідає Надія з Херсонщини. «Мій батько з Харкова,  він з грудня минулого року в   лавах полку «Азов», боронив нашу країну, зокрема Маріуполь, перебував на «Азовсталі», був водієм, розвозив боєприпаси, їжу, медикаменти, транспортував поранених та померлих людей», – розповідає його син.

Постійні учасники акцій – хмельничани, родичі полонених «азовсталівців». Зокрема. чекає з Оленівської в’язниці  свою маму, гспітальєрку Тетяну  Васильченко, її донька, волонтерка Катерина Бас з родиною. Катерина разом з іншими родичами полонених створили  свою спільноту у Фейсбуці. Каже, що з нашої області вже приєдналися  понад три десятки наших земляків. А ще її сім’я активно працює з міжнародними  благодійними організаціями, аби прискорити визволення матері, яка з початку боїв за Маріуполь рятувала поранених, а в підземеллі рятувала усіх, хто потребував допомоги. До речі, пані Тетяна не військова, а членкиня добровільної невоєнізованої добровольчої організації «Госпітальєри», однак для  рашистських терористів лікарі і мирні люди  такі ж вороги, як і всі українці. І тому українці нині об’єднуються і об’єднують світ: не мовчати, боротись, покарати.