https://moyagazeta.com/

У Хмельницькому вшанують памґять жертв Голодомору в Україні

Гідно пошанована пам’ять невинних жертв голодоморів буде і в нашому місті. Відповідно до затверджених заступником міського голови Віктором Байдичем заходів, в обласному центрі відбудеться ряд меморіальних заходів, приурочених Дню пам’яті жертв голодоморів.
Впродовж тижня, в музеях, бібліотеках, інших закладах культури організовуються заходи, спрямовані на висвітлення трагічних сторінок історії України. Зокрема, у кінотеатрі ім. Т. Г. Шевченка організовано трансляцію циклу документальних фільмів з тематикою Голодомору 1932-1933 років в Україні.

У всіх загальноосвітніх навчальних закладах міста відбуваються Уроки пам’яті жертв голодоморів. Демонструються відповідні тематичні шкільні експозиції, проходять інші навчально-виховні заходи, присвячені трагічним подіям і вшануванню пам’яті загиблих у роки тоталітарного режиму.

Безпосередньо у День пам’яті жертв голодоморів, 27 листопада, відбудеться покладання траурних вінків, квітів, композицій з житніх та пшеничних колосків, встановлення лампад і свічок до пам’ятників, пам’ятних знаків та місць захоронень жертв голодоморів.
У всіх храмах міста пройдуть панахиди за жертвами голодомору.

Загальноміські заходи із вшанування пам’яті жертв Голодомору розпочнуться на майдані Незалежності України.
Від 15.30 до 16.00 відбудеться Скорботна хода до пам’ятного знаку “Ангел Скорботи” за участю керівництва облдержадміністрації, обласної та міської рад, лідерів громадсько-політичних об’єднань, представників релігійних конфесій та молоді.
Від 16.05 до 16.20 біля пам’ятного знаку “Ангел Скорботи” пройде поминальна панахида.

О 16. 25 учасники меморіального заходу вшанують померлих від голодомору хвилиною мовчання.

Від 16.25 до 17.00 керівництво облдержадміністрації, обласної та міської рад, свідки голодомору та учасники меморіального заходу покладуть до пам’ятника “Ангел Скорботи” корзини та квіти.

У цей жалобний день рекомендовано керівникам підприємств, організацій, установ міста приспустити Державний Прапор України, обмежити проведення розважальних заходів, трансляції у засобах масової інформації розважальних передач.
 

Автор: УВІП