https://moyagazeta.com/

Високопосадовці Хмельниччини отримали у власність чималі шмати земель

Приводом для неї стали березневі та лютневі розпорядження голови Хмельинцької районної державної адміністрації, у яких ініціатори заходу побачили бажання обласних посадовців до землеробства. Інакше, навіщо було б виділяти людям з відомими на наших теренах прізвищами чималі шматки землі? Серед відомих прізвищ – Ядуха Наталія Миколаївна, яка змогла стати власницею 1,9 га землі та Дерикот Олена Миколаївна – зі зачно скоромнішими площами – 0,3 га. Іще одним приводом для реагування став той факт, що землі виділялися на території трирічного яблуневого саду агрофірми „Проскурів”, щот на території Розсошанської сільської ркади. Окрім того, на одному з сайтів по продажу нерухомості в розділі „пропозиції для заможних”, як стверджують учасники Комітету моніторингу діяльності органіщв державної та виконавчої влади, які є офіційними представниками ГІ „ОК”, з’явилася інформація щодо продажу цих ділянок за 15 соток – 25 тисяч доларів. Із заявою про можливі зловживання з боку можновладців до „Комітету моніторингу органів влади звернулися двох мешканців села Розсоша Хмельинцького району.

Стіл-стенд-стіл – такими декораціями була забезпечена акція. На одному з столів було встановлено ящик зі свіжими яблуками, на іншому – цеглини. Ось люди для себе і мали обрати, що вони хочуть бачити у цій місцині – сад або можновладні забудови. На стенді ж красувався аркуш паперу, на якому були зазначеніяк кажуть „ОК”, імена родичів високопосадовців області, яким, відповідно до розпоряджень голови Хмельинцької районної державної адміністрації В. Коліщака № 505/11-р від 28.03.2011 р., № 466/11-р від 22.03.2011р., № 159/11-р від 01.02.2011р. було відведено та передано у власність ділянки для ведення особистого сілянського господарства на території Розсошанської сільської ради.
Як кажуть організатори акції, на неї запросили губернатора та голову обласної ради, осільки Наталія Ядуха та Олена Дерикот мають безпосередній стосунок на очільників краю, будучи одному з них дружиною, другому – донькою. Звісно, ніхто з запрошених на майданчик до ресторану „Абажур”, де і відбувалося дійство, не з’явився.
Проте, туди прибула „група підтримки” обласної влади. Принаймні, неможливо сказати, що літні чоловіки та жінки не симпатизують очільникам області. Про це свідчила, ззокрема, агресивна поведінка щодо координатора „Оновлення країни” Олеся Вітряного та його поплічників. Люди час од часу намагалися вирвати з рук виступаючого Вітряного гучномовець та виголосити свою інформацію щодо інших фактів земельного дерибану в області. Проте, це їм не вдалося. Організатори вправно боронили свій реквізит.

Головна думка опонентів – Василь Ядуха дуже добрий господар, а організатори заходу намагаються очорнити його добре ім’я та поставити хрест на усіх його починаннях як керівника Хмельниччини, мовляв, „В нас тільки-но з’явився господар, не треба його чіпати!”. Іще деякі висловили переконання, що губернатор ані сном, ані духом про виділені його сім’ї землі, а якщо і так, то він їх роздає розсошанським селянам. Але майже усі зауважили, що поряд з оприлюдненими іменами має зазначатися і Іван Рудик, якому власне і належить агрофірма „Проскурів”.

Аби довести свою правоту, одна з прихильниць чинної влади навіть показала копію розпорядження, у якому аж чотири рази згадується прізвище „Рудик”. Усі чотири рядки були помічені зеленим маркером, і, як вважає пенсіонерка, напряму пов’язані з іменем депутата обласної ради минулого скликання Іваном Леонтійовичем. Проте, кому належить прізвище „Будзінський”(кажуть, колишній головний бухгалтер агрофірми „Проскурів”- ред..), ім’я якого теж було жирно виділена тим же кольором на папері, вона розповісти не змогла, висловивши лише переконання у тому, що і тут без Рудика не обійшлося.. А про те, як до неї у руки потрапила ця копія, що компрометує власинка агрофірми „Проскурів”, вона пояснює: „Мені люди дали”, але які саме – не говорить.

Не погодилася із думкою прихильників діючої влади мешканка Розсоші. Вона розповіла про те, як, прочитавши в одній з газет статтю про те, у який спосіб отримати землю для вдеення селянського господарства. Жінка кілкьа разів зверталася до голови РДА Віктора Коліщака. Керівник району запевнив відвідувачку у тому, що вона отримає землю, яка необхідна була їй для того, щоби тримати корову та здавати молоко. ”Хоча, – ділиться селянка, – якщо здаєш молоко, 3-4 місяці гроші не отримає. Навіть якщо зарплата, то не видереш. І дають зарплатню не по відомості, а чорт знає по якому. Можеш кілька днів стояти, щоби отримати цю зарплатню”. Відповідь на свою заяву вона отримала уже у липні за підписом одного з заступників пана Коліщака. У ній зазначалося, що землі уже немає. „47 років батько в колгоспі пропрацював! І мені дали відмову через те, що немає землі. А якщо землю зараз і дадуть, то у такому місці, що до неї не добратися. Ось прийшов лист через три місяці: все, землі немає”.

Бурхливою реакцією мешканців міста та селян Олесь Вітряний задоволений, каже, що судячи з емоцій, що панували під час акції, вони потрапили у самісіньке яблучко. Також координатор „ОК” пообіцяв, що і в подальшому, якщо подібна інформація потрапить до рук „Комітету моніторингу органів державної влади”, оприлюднюватимуть її. „Звичайно, на стенді були оприлюднені не усі прізвища. Ті, кого ми знали, ми озвучили. На жаль, не вдалося знати прізвища всіх працівників РДА, оскільки такої інформації немає на веб-сайті РДА. Проте, вважаю, було б надзвичайно цікаво дослідити всі їх”.
Що ж до інформації про можливий дерибан землі, оголошеної „гуртком провокаторів” самим Іваном Рудиком, голова Комітету моніторингу обіцяє відреагувати, проте зауважує, що статутними завданнями очолюваної ним громадської організації передабчається контроль дільяності органів влади, а не підприємств.

Також координатор сподівається, що мінімальний ефект від акції – це розголос, організатори вже отримали. Проте, чи буде досягнуто максимуму та чи скасують скандальні розпорядження, як на те розраховують у Комітеті, покаже час.

А хмельничани, яким було запропоновано зробити дивний вибір, все ж-таки надали перевагу яблукам.

 

Ольга Лисиця