https://moyagazeta.com/

Земельні відносини: важливо знати

– Скільки земельних ділянок і якою площею можна безоплатно приватизувати? Яку кількість ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку має право придбати громадянин?

Так як, ст.116 Земельного кодексу України встановлено, що передача земельних ділянок безоплатно у власність громадян у межах норм, визначених цим Кодексом, провадиться один раз по кожному виду використання, то кожен громадянин України має право один раз шляхом безоплатної приватизації згідно рішення органу місцевого самоврядування отримати у власність земельну ділянку в межах норм визначених ст.121 Земельного кодексу України.

До прикладу, ст.121 Земельного кодексу України визначено, що громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:
– для ведення особистого селянського господарства – не більше 2,0 гектара;
– для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара;
– для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах – не більше 0,25 гектара, в селищах – не більше 0,15 гектара, в містах – не більше 0,10 гектара;
– для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара.
Обмеження щодо кількості земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), які можна придбати на підставі цивільно-правових угод, чинним Земельним кодексом України не встановлені.

– На підставі договору дарування особі належить жилий будинок. Розмір земельної ділянки, на якій він знаходиться, приблизно 0,06га. Що перед усім необхідно зробити для приватизації даної земельної ділянки?
Ви можете звернутись до будь-якого, за вашим вибором, суб’єкта господарювання, який отримав ліцензію на провадження господарської діяльності щодо проведення землевпорядних робіт, стосовно укладення договору на виготовлення відповідної документації із землеустрою на дану земельну ділянку для її подальшої приватизації. Оскільки, відповідно до Закону України “Про землеустрій” та п.1.15 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, розробку документації із землеустрою (визначення точних розмірів земельної ділянки, виготовлення каталогу координат, встановлення меж земельних ділянок, тощо) мають право здійснювати виключно суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на провадження господарської діяльності щодо проведення землевпорядних робіт.

– Де можна отримати державний акт на право власності на земельну ділянку? Хто має право вносити виправлення у державному акті?
Відповідно до п.3.1-3.2 Інструкції про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договорів оренди землі, видачу та реєстрацію державних актів на право власності на земельну ділянку здійснюють структурні підрозділи Центру державного земельного кадастру при Держкомземі України. В місті Хмельницькому реєстрацію та видачу державних актів здійснює Хмельницька філія Державного підприємства “Центр державного земельного кадастру при Держкомземі України”.
Згідно п.2.9 Інструкції, на державних актах на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою виправлення не допускаються.
Консультації з будь-якого питання, що стосується земельних відносин, можна отримати в управлінні земельних ресурсів та земельної реформи департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів Хмельницької міської ради в прийомні дні (в понеділок з 10:00 до 13:00, в середу з 14:00 до 17:00) за адресою: м. Хмельницький, вул.Подільська,10/1.