https://moyagazeta.com/

Персональна фотовиставка Миколи Шафінського відкрилась у Хмелдьницькому

В обласному центрі давно знають і цінують творчість Миколи Антоновича. Адже від тієї миті, коли до його рук потрапив фотоапарат, зроблено тисячі світлин… На них – прекрасні, щасливі й безтурботні дитячі обличчя, краєвиди рідної землі, цікаві миті з життя мешканців міста. Усі його фото були представлені на попередніх виставках “Діти – маленькі громадяни” і “Щаблі життя”.
За серію фоторобіт “Щаблі життя” Микола Шафінський став володарем першої премії у номінації “Старе нове місто” на фотовиставці-конкурсі “Хмельницький крізь об’єктив” до Дня міста.

Він постійний учасник обласних фотовиставок. Участь в обласному фотоконкурсі “Створено нашою працею”, проведеному Федерацією профспілок області разом з навчально-культурним центром “Побужжя”, принесла Миколі Антоновичу перше місце за серію знімків.

Народився Микола Шафінський у 1950 році в мальовничому селі на Старосинявщині. Ще з дитинства був закоханий у чудові краєвиди, неозорі поля і ліси.
Зростав у сім’ї, де любили творчість – мама гарно вишивала, а батько грав у духовому оркестрі. Маючи хист від природи, Микола заповзято грав на гармошці та малював. Ці дитячі захоплення в подальшому житті набули особливого значення, дали поштовх до фототворчості.

Сьогодні Микола Антонович працює завідувачем музею енергетики і художником по ландшафту ВАТ ЕК “Хмельницькобленерго”. Друкується в газеті “Енергія”, де публікуються його сатиричні мініатюри, карикатури та світлини.
За покликом душі – художник, Микола Антонович у своїй творчій діяльності звернувся ще й до такого виду образотворчого мистецтва, як графіка. Його плакати екологічного спрямування закликають не залишатися байдужими до природи, вчать вивчати і любити її. Бо ж людина також є частинкою цього природного храму.

Вхопивши своїм чарівним інструментом мить – митець робить її посланням з сьогодення у майбутнє, у вічність. Час руйнує каміння та змітає пісок. Але він збереже обличчя, пейзажі, неповторні миті життя на світлинах створених Миколою Антоновичем.
 

Автор: УВІП