https://moyagazeta.com/

Стартував 22-й хореографічний фестиваль “Зимові візерунки”

Цього року він присвячений 92-ій річниці Соборності України. Від імені Хмельницького міського голови Сергія Мельника його учасників привітала представник управління освіти міської ради Світлана Шеремета. Вона побажала юним танцюристам гарних здобутків і творчих успіхів та вручила трьом керівникам колективів-учасників фестивалю Почесні грамоти міського голови та пам’ятні подарунки. Цих нагород вони удостоєні за вагомий особистий внесок у розвиток естетичного виховання молоді та популяризацію національного мистецтва.

Цьогорічний фестиваль, який триватиме від 20 до 22 січня, зібрав справжніх майстрів і шанувальників українського хореографічного мистецтва. Його учасниками стали юнаки та дівчата двох танцювальних і одного вокального колективів: народного художнього колективу України – ансамблю танцю “Подолянчик” Хмельницького палацу творчості дітей та юнацтва (художній керівник – Іван Гуреєв), народного художнього колективу України – ансамблю танцю “Вихиляс” Центру дитячої та юнацької творчості Шевченківського району міста Запоріжжя (художній керівник – Ганна Пелішок) та зразкового художнього колективу України – вокального ансамблю “Соколята” з села Дзвиняч Заліщицького району Тернопільської області (художній керівник – Олександр Потикевич). У фестивалі також візьмуть участь художні колективи та окремі виконавці нашого міста.

Програмою фестивалю передбачено провести 21 січня концерт дружби (початок о 12.30) та екскурсії для його учасників по місту Хмельницькому. Завершиться фестиваль 22 січня урочистим дійством “День Злуки – братерства день” (о 12.00) та святковим вечором дружби колективів.

Довідково
Фестиваль “Зимові візерунки” започаткований в 1987 році Лауреатом Всеукраїнських та Міжнародних конкурсів, Народним художнім колективом України ансамблем танцю “Подолянчик” та його засновником і керівником, Заслуженим вчителем України, нині уже покійним, Юрієм Гуреєвим, людиною з великої літери, справжнім патріотом України. Від 2009 року фестиваль “Зимові візерунки” став даниною пам’яті цій талановитій людині.
Мета фестивалю – ознайомити юних жителів міста і області з кращими зразками дитячої та юнацької творчості України, а також зарубіжних країн, сприяти патріотичному та морально-естетичному вихованню дітей, знайомству і взаємопізнанню, консолідації юних хмельничан з юними представниками різних регіонів України та зарубіжжя. За ці роки у фестивалі взяли участь 32 хореографічних та два вокальних колективи із Санкт-Петербурга, Києва, Львова, Харкова, Запоріжжя, Вінниці, Рівного, Алчевська, Дніпродзержинська, Маріуполя, Полтави, Тернополя, Луганська, Вінниці та інших міст України.
Фестиваль передбачає показ сольних програм, а також влаштування концертів дружби, гала-концертів і що головне, як вважав Юрій Іванович, не носить конкурсний характер.
За 22 роки колективи з різних куточків України довели, що “Зимові візерунки” стали яскравою подією у культурному житті не тільки міста Хмельницького, а й всієї України.