https://moyagazeta.com/

У відродженому музеї Григорія Сковороди відкрито мистецьку виставку

Від початку березня тут розгорнуто виставку мистецьких творів “Весна. Подільська мадонна”. Серед представлених в експозиції творів живописні й графічні роботи з приватних колекцій, які дозволяють зазирнути у неповторний і принадний світ жіночих образів, створених відомими й невідомими митцями минулого та позаминулого століть. В кожній роботі зафіксована епоха, яку творив художник, і ті тенденції в мистецтві, що були характерними для того часу.

Маленька дівчинка, юнка, жінки зрілого і літнього віку, відтворені на картинах, мовою мистецтва оповідають про свій час, про себе і, звичайно, про художника, що залишив в них часточку своєї душі. В експозиції привертають увагу портрети учениць чернівчанина К. Гусєва, національно забарвлені жіночі образи Я. Очеретька, О. Орлицької й угорського художника І. Молнара, серія ліногравюр “Дівчата” подільського графіка С. Кукурузи, портрет-натюрморт З. Вікторжевської, що родом з Кам’янця-Подільського.

Поряд з творами, виконаними в реалістичній манері, представлені роботи, позначені впливами модерну й експресіонізму. Серед них – “Св.Параскева” митця-емігранта М. Антохія, символічне полотно М. Зарецького тощо.
Окреме місце посідають геліогравюри з живописних творів австрійця Ф. Лефлера, одного з авторів розписів Одеського оперного театру, та англійця Л. Альма-Тадема, що фанатично захоплювався стародавньою римською культурою.

Родзинкою виставки є полотно невідомого художника, що містить зображення дівчини у весільному вбранні. Її обличчя, руки, постава викликають асоціації з мадоннами доби Відродження, натомість вбрання, що вирішено площинно, в стилі народного примітиву, апелює до народної традиції Поділля.

Вчора мистецьку виставку оглянули заступник міського голови, куратор гуманітарної сфери Григорій Давиденко, керуюча справами виконкому Людмила Черевченко, голова товариства Григорія Сковороди, ректор Хмельницького інституту соціальних технологій Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна” Михайло Чайковський. Відбулася предметна розмова стосовно перспектив розвитку музейної справи в нашому місті та залучення до цієї роботи дослідників, ентузіастів та знавців культури та історії нашого міста і краю.

Автор: УВІП