https://moyagazeta.com/

Персональна виставка унікальної юної художниці відкриється в Хмельницькому

Шість років з одинадцяти, які вона прожила на землі, дитина боролася з лейкемією, не припиняючи створювати шедеври. Співорганізаторами виставки є управління культури і туризму Хмельницької міської ради, Подільський культурно-просвітницький центр ім. М.К. Реріха, Подільське молодіжне об’єднання “У майбутнє через культуру”.

Якщо б Саша жила в наш час, її назвали б новим словом “індіго”. Саша була дитиною нової свідомості: вона вже оперувала тими знаннями, які не були закладені в неї від народження.
Талановиту художницю знають в усьому світі.

Саша Путря залишила після себе 2280 малюнків і композицій. Від 1989 до 2005 роки відбулося 112 її персональних виставок у 10 країнах світу. В Австрії з малюнком Саші випущений поштовий конверт, штемпель, видана серія її малюнків, кошти від яких були передані на придбання одноразових шприців для хворих в СРСР.
Про Сашу знято п`ять документальних фільмів, вийшла документальна повість “Саша Путря”. На стіні дитячого садочка, де вона виховувалась, встановлена меморіальна дошка, відкрито музей Саші Путрі. В Полтаві відкрита Дитяча художня галерея імені Саші Путрі, в ній під егідою Фонду захисту і підтримки талановитих дітей проводяться міжнародні конкурси дитячого малюнка.
Вона нагороджена (посмертно) медаллю Христа Спасителя “За життя, гідне людини” (1998 р.), Орденом Святого Миколи Угодника “За збільшення добра на землі” (2000 р.), Національним призом Всеіндійського дитячого об`єднання “Неру Бал Саміті – Каласарі” (2001 р.), тощо.

Саша народилася 2 грудня 1977 року в Полтаві у творчій родині (батько –художник, мати – хормейстер). Малювати дівчинка почала з трьох років. Часто вона засинала, вся вимазана фарбами. “Коли я стану дорослою, – казала вона вже тоді, – я неодмінно стану художницею, і буду малювати з ранку до вечора. І навіть вночі”. Маючи витончене почуття Прекрасного, вона натхненно створювала власний неповторний світ образів. Дуже життєрадісна, вона різко змінювалася коли малювала. Її задумливий погляд прагнув кудись у простір, немовби вона бачила щось таке, чого не бачать інші. Друг її батька, також художник, одного разу був просто вражений Сашиним поглядом, коли вона малювала: в її очах застигла така глибина і неземна таїна… Ця таїна світиться у величезних очах її персонажів – людей і тварин.

Протягом шести останніх років свого життя Саша Путря мужньо боролася зі смертельною недугою, зберігаючи терпіння, радість, любов до життя і продовжувала творити Красу. В цей час на її малюнках з`являється Космос, його нескінченність, зірки та сузір`я. Саша була впевнена, що Всесвіт живий і що люди прийшли на Землю із Космосу, а після смерті повертаються туди знову. Її остання композиція називається «Сіріус». Саме там після уходу з Землі Саша збиралася жити.
Мистецтвознавці переконані: якщо б доля дозволила таланту Саші Путрі розвинутися до кінця, її ім`я звучало б поряд з іменами Рєпіна, Айвазовського, Яблонської…
 

Автор: УВІП