https://moyagazeta.com/

В місті Хмельницькому функціонує 32 заклади культури і 145 творчих колективів

У місті Хмельницькому діє 32 заклади культури, які належать до комунальної власності територіальної громади міста: 7 шкіл естетичного виховання, 15 бібліотек, 4 клубні заклади, 2 муніципальні колективи, 3 музеї, моно-театр “Кут”, кінотеатр ім. Т.Г. Шевченка.
У закладах культури діє 145 творчих колективів, гуртків, клубів та студій, в яких займається близько 4 тис. мешканців міста, 26 колективів мають почесні звання “народний” та “зразковий”.

Упродовж минулого року в місті було проведено 158 загальноміських масових заходів.
Впродовж 2010 року значна увага була приділена розвитку мережі закладів культури: відкрито філію дитячої школи мистецтв з хореографічним відділенням на вул. Молодіжній, 2/3в у Південно-Західному мікрорайоні міста; створено дитячу школу образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва; відкрито музей-студію фотомистецтва, відкрито для відвідувачів експозицію фотоапаратів та виставкову залу художньої фотографії; виділено приміщення для відкриття нових відділень дитячої музичної школи №3 на вул. Залізняка, 34/1 у мікрорайоні Озерна.

Порівняно з 2009 роком кількість учнів в школах естетичного виховання збільшилася на 7,4% або на 255 чоловік і на сьогодні становить понад 3,7 тис. учнів.
Протягом року учням шкіл та учасникам творчих колективів міста надано фінансову підтримку в суму 40,1 тис.грн. для участі у фестивалях і конкурсах всіх рівнів.
14 кращих учнів та 20 провідних митців і викладачів отримували щомісячну стипендію міської ради.
Дітям малозахищених категорій населення, всього 397 дітей, надано пільги в оплаті за навчання в школах естетичного виховання на загальну суму 59,5 тис. гривень.

У 2010 році проведено значну робота з покращання матеріально-технічної бази закладів культури міста. За кошти міського бюджету проведено поточний ремонт дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, балетного класу міського будинку культури, даху центральної міської бібліотеки, капітальний ремонт філії дитячої школи мистецтв.
В 2010 році музеї міста відвідало 17 тис. чоловік, музейні фонди поповнено на 410 експонатів.
Протягом минулого року туристичну діяльність у місті здійснювали 89 суб’єктів господарювання, в т.ч.: 8 туроператорів та 81 турагент, якими було охоплено понад 40 тис. хмельничан. Традиційно відбулося відкриття літнього туристичного сезону, підбито підсумки міського конкурсу на кращий туристичний маршрут.

З метою створення належних умов для розвитку української мови та української культури міською радою затверджено Програму розвитку української мови, української культури та історичної свідомості громадян України на території м. Хмельницького на 2010-2012 роки.

Серед основних завдань на 2011 рік залишаються: відкриття нових відділень, класів, студій у школах естетичного виховання; поліпшення матеріально-технічної бази закладів культури, художніх колективів; фінансова підтримка обдарованих дітей та молоді, громадських організацій культурно-мистецького спрямування; залучення інвестицій у вигляді грантів міжнародних фінансових організацій для впровадження новітніх інформаційних технологій в діяльність міських бібліотек; сприяння розвитку в місті внутрішнього туризму.

Для виконання завдань програми соціально-економічного та культурного розвитку міста Хмельницького на 2011 рік розроблені чіткі заходи, зокрема: забезпечити виконання заходів “Програми розвитку культури і мистецтва в місті Хмельницькому на 2007-2011 роки”; виплачувати персональні щомісячні стипендії обдарованим дітям, викладачам шкіл естетичного виховання, провідним митцям міста; сприяти участі талановитих дітей та молоді у фестивалях і конкурсах всіх рівнів, забезпечувати підтримку творчої молоді у реалізації мистецьких проектів; встановити пільги в оплаті за навчання в школах естетичного виховання обдарованих дітей та молоді; створити хореографічне відділення, класи гончарства та естетичного виховання дітей 3-5 років в ДМШ №3 на вул. Залізняка, 34/1; провести підготовчі роботи в центральній та бібліотеках-філіях №2, 7, 9, 14 щодо впровадження проекту IREX “Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету” в рамках програми “Бібліоміст”.

Заплановано завершити капітальний ремонт приміщення філії відділення образотворчого мистецтва на вул. Молодіжній, 2/3в; провести капітальний ремонт додаткових приміщень дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, школи іконопису “Нікош”, Центру національного виховання учнівської молоді. Передбачено провести капітальні ремонти – фасаду міського будинку культури, приміщень Централізованої бібліотечної системи на вул. Подільській, 78, музею Проскурівського підпілля.
Планується придбати сценічні костюми для муніципального оркестру. Виготовити проектно-кошторисну документацію та розпочати реконструкцію приміщення під концертний зал кінотеатру ім. Т.Г. Шевченка. Забезпечити спільно з обласним відділом охорони культурної спадщини видання “Каталогу пам’яток історії і культури міста Хмельницького”.
На галузь культури в бюджеті міста на 2011 році передбачено 21185, 1 тис. грн., це майже на 100 тисяч більше від коштів, виділених у 2010 році.

Автор: УВІП