https://moyagazeta.com/

Битва рекламістів

Це вже сучасне покоління, переглядаючи рекламне звернення про «майже фантастичні властивості певного товару чи послуги», розуміє, що насправді ці властивості не такі вже й унікальні. Можна сказати, за останні роки в населення виробився певний “імунітет” проти рекламної інформації. Сьогодні важче запустити ролик “про Льоню Голубкова з халявними заробітками” та примусити людей віднести в «МММ» усі гроші з дому. Хоча подібні випадки бувають й досі. Одним із «двигунів» таких процесів, як правило, є реклама.

Сьогодні рекламна політика стає невід’ємною та активною частиною діяльності підприємств, основним фактором конкурентної боротьби не менш важливим, ніж досягнення конкурентних переваг на ринку за допомогою впровадження технічних нововведень або зниження собівартості продукції. Реклама є ефективним, а іноді й єдиним доступним засобом впливу на поведінку потенційних споживачів, і націлена вона на вирішення складної проблеми – формування і стимулювання попиту. Наразі можна погодитись з думкою Альберта Штернера, який зазначав, що: “Жодного сучасного мистецтва нема. Є тільки мистецтво і реклама”.

Враховуючи все вищевикладене, особливо актуальною є проблема підготовки високоякісних фахівців у сфері реклами, які б могли пропонувати суспільству якісний рекламний продукт. Слід зазначити, що значних успіхів у підготовці фахівців у сфері економіки, менеджменту, аудиту та інших спеціальностей досяг Університет економіки і підприємництва, що знаходиться в м. Хмельницькому, по вулиці Львівське шосе. До речі, в жовтні 2009 року університет відзначав своє шістнадцятиріччя.

Однією з провідних кафедр університету є кафедра економіки підприємства, яка була створена ще в лютому 1994 року відразу після заснування університету, від якої поступово відокремлювалися кафедри менеджменту, обліку і аудиту та фінансів. Крім того, у цьому році кафедра розпочала процедуру ліцензування нових спеціальностей, а саме: «Маркетингова діяльність» та «Комерційна діяльність». Тому до 16-річчя кафедри, так би мовити – до її «повноліття», було прийнято рішення про проведення конкурсу реклами серед студентів університету, учнів шкіл, коледжів, гімназій, НВК та НВО, які можуть спробувати свої сили на рекламній ниві. Відповідно до вимог, пропонується три номінації: «Комерційна реклама», «Соціальна реклама», «Пародія на рекламу».

Варто відмітити, що головним спонсором та «арбітром» цього заходу виступило рекламне агентство «С.Медіа-центр», яке вже тривалий час працює на ринку рекламних послуг Хмельницької області і є одним з його лідерів. До речі, директор цього агентства є головою журі, у складі якого студенти і викладачі університету. Медійним спонсором цього заходу є видання «Моя газета».
Підсумки проведення конкурсу будуть підведенні в середині лютого 2010 року в Університеті економіки і підприємництва, а переможці  відзначені цінними призами від спонсорів конкурсу. До речі, переможці конкурсу отримають два безкоштовні квитки на святкування дня кафедри, яке відбудеться в одному з розважальних закладів нашого міста.

Ігор Несторишин, завідувач кафедри економіки підприємства Хмельницького Університету економіки і підприємництва