https://moyagazeta.com/

Цієї пґятниці розпочнеться вступна кампанія 2011 року

Про це сьогодні журналістам після селекторної наради сказав міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник.

Він зазначив, що у 2011 році випускниками загальноосвітніх шкіл стали 195,8 тис. осіб, що майже на 40% менше, ніж у минулому році.

За словами міністра, з 1 липня у його відомстві запрацює консультативний телефон та приймальна громадян, а на допомогу приймальним комісіям створено соll-центр для відповідей на запитання стосовно “електронного вступу” та системи “Конкурс”.

Він також відзначив, що цьогоріч збільшено терміни прийому заяв та документів на вступ з 15 до 31 дня.

“Вступні документи будуть прийматись з 1 по 31 липня включно, що, на нашу думку, дає можливість найбільш зручно побудувати свій графік абітурієнтам та їх батькам, зменшити черги абітурієнтів і дасть можливість знизити напругу у роботі приймальних комісій”, – наголосив міністр.

Міністр зауважив, що під час вступної кампанії надано право подавати сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання, які видані, починаючи з 2008 року. А також надано право кожному абітурієнту вибирати найкращі оцінки з одного предмета у сертифікатах різних років.

“Тобто, якщо молода людина хотіла покращити свої результати, вона може подавати сертифікати 2008 і 2009, і 2010, і 2011 року”, – додав Д.Табачник.

Він також зазначив, що цьогоріч надано право абітурієнтам, які закінчили школу у 2007 році та раніше, коли не було зовнішнього незалежного оцінювання, проходити у ВНЗ вступні випробування. Міністр зауважив, що встановлено єдиний для всіх ВНЗ фіксований перелік конкурсних предметів за напрямом, спеціальністю при вступі на бакалавра або молодшого спеціаліста.

За словами Д.Табачника, це створює більш сприятливі умови для абітурієнтів.

Під час вступної кампанії 2011 року надано право складати вступні випробування у ВНЗ громадянам України, які у рік вступу здобули середню освіту за кордоном. А також надано право іноземцям, які навчались в закордонних школах з українською мовою викладання, вступати до ВНЗ за вступними іспитами на держзамовлення за рекомендаціями посольств та національних культурних товариств українських громад.

Міністр також зауважив, що запроваджено систему нарахування додаткових балів для переможців 4 етапу всеукраїнських учнівських олімпіад і заключного 4 етапу конкурсу-захисту наукових робіт Малої Академії наук України. Крім того, запроваджено нарахування за рішенням вченої ради і приймальної комісії до 20 додаткових балів абітурієнтам, які вступають до ВНЗ на математичні, природничі, інженерні та технічні напрями підготовки, або спеціальності, які навчались у цих же навчальних закладах на підготовчих курсах.

Д.Табачник наголосив, що встановлено гранично чіткі строки формування та корегування рейтингових списків абітурієнтів, рекомендованих до зарахування: 1, 6, і 8 серпня 2011 року.

Також під час цьогорічної вступної кампанії запроваджено експеримент “Електронний вступ-2011”.

“Наголошую, шановні колеги, ректори, що цей експеримент поширюється на ВНЗ 3-4 рівнів акредитації всіх форм власності та підпорядкування. І участь, згідно наказу, зареєстрованого у Міністерстві юстиції, для всіх ВНЗ є обов’язковим. Лишається трохи менше 2 діб, щоб остаточно впорядкувати всі ці справи і під’єднати приймальну комісію до “Електронного вступу” і системи “Конкурс”, – підсумував Д.Табачник.

Источник: УНН